Túžite s vašimi deťmi čítať rozprávky, ktoré budú v ich srdiečkach podporovať láskavosť, empatiu a úctu k sebe samému, k druhým a k Matke Zemi? Ktoré ich zároveň budú prinavracať k darom prírody, k jej bytostiam a slávnostiam?

 

 • Nepáči sa vám väčšina rozprávok, ktoré sú v bežných knižkách určených pre vaše deti?
 • Chcete vašim deťom čítať o prírode, jej kolobehu a zemských bytostiach, aby cítili jej potreby a boli na ňu napojené?
 • Túžite s nimi čítať nádherné príbehy, z ktorých sa aj veľa naučia o fungovaní prírody a kolobehu roka?
 • Chcete, aby vaše deti zaspávali pri liečivých príbehoch Zeme?
 • Chcete vašim deťom čítať rozprávky, ktoré podporia ich empatiu a lásku v ich srdiečku?

 

Potom sú tu pre VÁS tlačenú knižku:

 

Kryštálové rozprávky

Liečivé príbehy o zemských kryštáloch a bylinkách, daroch prírody, ktoré otvárajú naše oči, odomykajú srdcia a uzdravujú naše životy.

 

Kryštálové rozprávky zároveň osvetľujú deťom i rodičom tajomstvá zemských bytostí a ich úlohy pri ochrane planéty.

Približujú kolobeh roka v prírode a s ním súvisiace slávnosti, ktoré sú súčasťou nášho života už od dávnoveku.

 

"Luna a Sol, slnko a mesiac, príbehy detí, ktoré mali v srdciach toľko lásky, že mohli zachrániť svet.

Žiarili ako dve iskry. Ich svetlo postupne rástlo a začalo prebúdzať nielen ľudské duše, ale aj prírodu zase do nového roka."

 

 

Ponorte sa do príbehov dvoch súrodencov

LUNY a SOLA.

Nahliadnite do vnútra našej papierovej knižky v tomto videu 🙂

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Dnešní rodičia formujú deti,

ktoré sú nádejou pre náš svet. 

 

Vymeňte aj vy u vás doma rozprávky v televízore a kruté rozprávky v knižkách

za také, ktoré prinášajú láskavosť

a empatiu do sŕdc detí!

 

Pretože:

 • Výskumy epigenetikov dokazujú, že čo do svojich detí ZASEJEME, to budú vo svojom neskoršom živote ŽAŤ.
 • Až 95 % vzorcov sa ukladá do podvedomia našich detí do siedmich rokov života.  Rozprávky sú jednou z ciest, ktorými možno v našich deťoch pestovať láskavosť a empatiu.
 • Rozprávky majú čarovnú silu. Dokážu rozvíjať nielen ich svet fantázie, ale aj liečiť ich TELÍČKO a DUŠIČKU.
 • Každé slovo nás formuje, vstupuje do nášho podvedomia a vplýva na náš život. Ak je láskavá, pomáha aj deťom byť lepšími.
 • Rozprávky deťom nepodsúvajú obrazy, na ktoré častokrát ešte nie sú pripravené ako to robí televízia. Nechávajú im priestor predstaviť si príbehy vlastnými očami, potiaľ, pokiaĺ ich fantázia pustí. 

Kryštálové rozprávky

podporia u detí láskavosť, empatiu a porozumenie nielen k sebe samému, ale aj k rastlinám, stromom, zvieratkám a celej prírode, 

 

Naozaj láska dokáže liečiť?“, pýta sa Luna „Dokáže. Prináša svetlo do ľudského života. Je ako plamienok, ktorý žiari v srdiečku. A dokáže toho oveľa viac – môže zachrániť tento svet. Keby ju každý človek objavil vo svojom srdci, tak by bola celá planéta plná žiarivých svetielok. Boli by ste ako svetlušky a váš jas by sa zlial do jedného žiarivého svetla, ktorého odlesky by ožarovali celý vesmír,“ vysvetľuje im s nadšením malá kvetinová déva Lada."

 

Kto je autorkou rozprávok?

Dlhé roky sa venujem osobnému rozvoju, meditovaniu a práci s vlastnou mysľou. Okrem toho som mamou 2 úžasných bytostí - staršej dcérky Hanky a mladšieho Šimiho. Okrem toho som autorkou knihy a ebooku o meditovaní ako ceste k nájdeniu seba samého, ale aj detských kníh Láskavá cesta k detskej duši a Uzdravujúce modltibičky pre deti a rodičov. 

Pestujú empatiu a uvedomenie

Príbehy podporujú v deťoch i rodičoch láskavosť, empatiu, súcit, porozumenie k ostatným, ale aj k Matke Zemi.

Krásne akvarelové kresby

64 strán knižky na najlepšom papieri Munken, sametovo hebký obal, fialová lacetka a nádherné snové akvarelové ilustrácie.

Odhaľujú tajomstvá prírody

Rozprávky predstavujú kolobeh roka a približujú nám prírodné slávnosti, ktoré boli súčasťou nášho života od dávnoveku.

 

Knižka skrýva nasledovné príbehy:

 • Dary Matičky Zeme
 • Sila Slnka a Mesiaca
 • Tajomstvo kryštálov sa odhaľuje deťom
 • Jar prichádza s novou silou
 • Kryštálová pomoc od kráľvnej elfov
 • Láska dokáže vyliečiť všetku bolesť
 • Zvončeková víla pomáha deťom
 • Všetci pomáhajú zachrániť psíka
 • Zázrak so živou vodou
 • Najkrajší vianočný darček pre láskavé deti.

Koľko knižka stojí?

Cena knižky je 17,90 eur, AVŠAK za túto sumu získate oveľa VIAC!

 

Aby váš nový rok 2023 bol štedrý a krásny,

aj vy získavate ku knižke tieto skvelé DARČEKY

Jedinečné BONUSY ku knižke navyše 

10 % zľava na nákup rodinnej hry Dúhovka

Rodinná hra Dúhovka pomáha hravou a zábavnou formou rozvíjať v deťoch empatiu, láskavosť, porozumenie, ale aj spoluprácu a komunikatívnosť. Viac sa o nej dozviete na mojom blogu v časti Deti. 

10 % zľava na harmonizačný a upokojujúci olej pre deti

Zakúpením knižky získavate aj 10 % zľavu na harmonizačný a upokojujúci olejček pre deti. Je skvelý na večerné relaxačné rituály s detičkami. Viac info o ňom nájdete na mojom blogu v časti Oleje. Ak budete mať oň záujem, je potrebné mi napísať email. 

O Kryštálových rozprávkach povedali:

Krásny večer Monika, píšem Vám našu spätnú väzbu na Vašu prenádhernú knižku, ktorú som dcérke objednávala k narodeninám. Moja dcérka má 6 rokov a je veľmi vnímavá. Teraz je v období, kedy ju zaujímajú anjeli, víly a škriatkovia a všetko, čo sa týka byliniek a mágie. No a z Vašej knižky bola úplne hotová, doslova a do písmena, bez preháňania (a ja tiež :)). Spávala s ňou pod vankúšom, každý večer sa nevedela dočkať, kedy pôjdeme čítať a vždy mi nadšene hovorila, že tá knižka je to najlepšie, čo ju v živote stretlo- to sú presne slová, ktoré použila 🙂 pýtala sa ma, či má nejaké pokračovanie, lebo čo budeme robiť, keď ju dočítame, že ju teda budeme čítať stále dokola. Vďaka nej porozumela mužskej a ženskej energii, vždy chcela čítať iba večer lebo vtedy vládne ženská energia, že to je taký náš ženský čas mi hovorila :). Vďaka nej si viac uvedomila zodpovednosť k našej Matke Zemi a obe sme sa viac ponorili do tajomstiev kryštálov. Obe máme veľmi radi bylinky, ale kryštálom sme sa doteraz venovali len okrajovo. Veľmi túži na Vianoce dostať farebné kryštály 🙂 objednala som pre ňu čakrovú sadu a teším sa na ňu aj ja :). Som Vám nesmierne a zo srdca vďačná za Vašu tvorbu, je čarovná a magická. Dnešné deti presne toto potrebujú. A takisto aj my, dospelí. Ja sama som ako dieťa verila na kúzla a víly a škriatkov a sľúbila som sama sebe, že nikdy neveriť neprestanem, ani keď dospejem. No a teraz ma veľmi baví objavovať všetky tajomstvá spojené s touto kúzelnou a magickou ríšou. Preto táto knižka bola pre mňa nesmierným darom 🙂 Ďakujeme a prajeme zo srdca všetko dobré 🙂
Kristínka, S.
Kryštálové rozprávky je pre mňa krásna knižka s veľkým odkazom. Osobne ma veľmi zaujala kvôli kryštálom a liečivým rastlinkám, ktoré sú v knižke spomínané. Rozprávky na mňa aj na deti pôsobia veľmi upokojujúco, čo nám pred spaním veľmi vyhovuje. Deti sa pri čítaní zapájajú, majú veľa otázok o zázračnom lese a kameňoch, ktoré sa v knižke spomínajú. Pri rozprávke o sile Slnka a Mesiaca sa deti veľa pýtali hlavne na Mesiac a jeho fázy. Tiež sa pýtajú na liečivé kryštály, pretože ich momentálne trápi kašeľ a v knižke je krásna rozprávka, v ktorej je spomínané liečenie kašľa pomocou kryštálov a byliniek. Rovnako sa im páči rozprávka o zlých snoch. U nás máme teda so zlými snami niekedy problém a deti sa pri čítaní takejto rozprávky stotožňujú s hlavnými postavami a tiež chcú s tým pomôcť. Viacej sa mi pri čítaní otvoria a rozhovoria sa o nich. Mne zase pomohla jedna rozprávka pri vysvetlení, prečo sa dažďová voda nepije a sneh nepapá. Pre mňa je tiež veľké plus záložka v podobe šnúrky, pretože niekedy mám teda problém si spomenúť, kde sme prestali čítať :-). Ku koncu sú krásne vysvetlené základné liečivé kamene a spôsoby ich nabíjania a čistenia, čo je pre mňa ako začiatočníka v tomto veľká pomoc.
Martinka M.
Práve sme knižku Kryštálové rozprávky dočítali. Nič krajšie som nečítala. Je tak nádherne a s láskou písaná, úžasné. Žijeme doma s kamienkami chodíme na rituály, užívame bylinky ... ale tak ako knižku deti vnímali, tak to je úžasne. V noci dcéra prosila anjelika o pekné sny, ale už aj ona má mesačnú vilu. Chce to další a hrubšííííí diel prosím :-).
Terezka
Monikine rozprávky nás pozývajú do kúzelného sveta, ktorý vychádza z prirodzeného cyklu prírody. Vracajú nás naspäť na začiatok, k rozprávaniu príbehov o živote, ktorý plynie na pozadí ročných období, sviatkov a tradičných slávností. Tento svet je plný dobra, láskavosti, podpory a liečivej sily byliniek a liečivých kryštálov. Je to svet, v ktorom deti ešte prirodzene komunikujú s bytosťami zeme, s vílami, škriatkami, elfmi. Kniha je krásne ilustrovaná snovými obrázkami, ktoré pomôžu deťom ľahšie preniesť sa do rozprávkového sveta. V každej rozprávke sa objaví liečivý kryštál a liečivá bylinka, ktorá pomáha vyriešiť problémy. A to je krásne posolstvo. Vážiť si planétu, Matku Zem, poznať liečivú silu byliniek a liečivých kryštálov, to je niečo, čo dnes, v čase karantény a hľadania lieku na novú chorobu, cítime ako to, čo sa máme všetci naučiť. Pretože ako povedal rímsky filozof, Marcus Cicero – Najväčším darom je žiť podľa prírody. Verím, že Monikina kniha rozprávok vám pomôže pochopiť tento dar.
Katka, B.
Krásnu nedeľu prajem, musím sa vám pochváliť. Stačilo prečítať len 3 rozprávky z Vašej knižky, aby synček pochopil. Povedal: "Ja už nechcem, aby matička Zem bola smutná." Doteraz to nikdy nechápal, prečo mu poviem, keď uvidí vonku na zemi papier, aby ho zdvihol. Teraz už áno a sám od seba povedal, že vždy, keď pôjdeme na prechádzku pôjdeme upratovať našu Zem.
Natália
Vaša kniha je zázračná :-), dcéra zaspí hneď po prvej rozprávke. Veľmi cítime, že čo je v týchto rozprávkach je skutočné.
Ema
Kryštálové rozprávky nie sú klasické rozprávky, kde dobro víťazí nad zlom. Ako ich názov napovedá, príbehy v nich sú čisté, jasné a priezračné ako krištáľ. Jedno však s tými klasickými majú spoločné - dávnu múdrosť medzi riadkami, odovzdávanú z generácie na generáciu. V Kryštálových rozprávkach je to múdrosť spojená s láskou k Zemi, k prírode, jej cyklom, darom a rituálom. Presne tá, na ktorú sa už takmer zabúda. Táto kniha vás láskavo vezme za ruku a pomôže sa na ňu rozpomenúť. Pri jej čítaní máte pocit, akoby ste si pustili upokojujúcu hudbu, ukolíše vás svojím pomalým rytmom a vám je zrazu krásne. Takto pôsobila na mňa i na moje tri deti (4, 7, 9 rokov). Spočiatku boli mierne netrpezlivé, že kedy sa už príbeh rozbehne, ale veľmi skoro sa naladili, stíšili a zaujato počúvali. Dej rozprávok je jednoduchý, aby sa dali lepšie vnímať tie ďalšie, hlbšie roviny. Jazyk je snový, farbistý, plný krásnych obrazov, osloví menšie i väčšie deti. Kniha sa číta príjemne, určite odporúčam.
Anna Ď.