Všetko začalo túžbou ŽIŤ INAK!

Túžila som poznať poslanie svojej duše a porozumieť tomu, prečo na tomto svete som a dejú sa mi isté veci.

Dnes už to viem. Vďaka tomu, že som objavila cestu k svojej duši. pochopila som, čomu sa mám venovať, aby som bola šťastná. Často sa s ňou rozprávam a tak dostávam odpovede na všetko čo ma trápi. Môj život už neprežívam, ale konečne žijem. Problémy vnímam ako výzvy. Strach a obavy, ktoré nás tlačia do kúta a nútia robiť veci v rozpore s tým, po čom túžime, už dávno viem poraziť.

A čo je najlepšie?

Toto všetko sa premietlo aj do môjho vzťahu s rodinou a deťmi. Pochopila som, ako mám svoje deti viesť a čo všetko ma môžu naučiť. Že ja som ich vzorom. Ako sa správam a riešim veci, tak sa budú správať aj oni. Ako vnímam svet, tak k nemu budú pristupovať aj oni. Tieto poznania mi umožnili zažiť pôrod naplnený láskou, užívať si rodičovstvo plnými dúškami a spolupodielať sa na raste bytostí, ktoré budú mať v úcte a v láske nielen seba, ale aj všetky bytosti a Matku Zem.

Vpred ma hnal vnútorný nepokoj

Vždy to tak však nebolo. Veľa rokov som cítila vnútorný nepokoj a pocit, že so svojím životom musím niečo spraviť, len som nevedela čo. Sila nutnosti zmeny vo mne rástla a rástla. Prosila som o pomoc, až som objavila moju dušu.

Bolo to zhruba pred šiestymi rokmi. Mala som výbornú prácu v medzinárodnej firme. Zároveň som ukončila doktorát na vysokej škole, na ktorej som aj učila. V blízkej dobe ma čakala docentúra. Celkom dobrá učiteľská kariéra, že? Doma som mala krásny vzťah. Aj napriek týmto “úspechom” som stále nebola spokojná a nedokázala som identifikovať v čom tkvie ten problém.

Mávala som veľké problémy so snami, zdravotne to tiež nebola výhra a keď sa mi niektoré z mojich snov, na ktorých som tvrdo pracovala, tak povediac zrútili zo dňa na deň, psychicky ma to zložilo. Vtedy som pochopila, že šťastná môžem byť len vtedy, ak spoznám svoje životné poslanie, ak pochopím potreby mojej duše a budem žiť v súlade s nimi a nie s tým, čo je predstava systému či ľudí okolo mňa.

Potrebovala som uniknúť zo životazabíjajceho kolobehu – práce, školy, stresu, úlohy a neustálych očakávaní čo by som mala robiť, ako by som sa mala správať. Nechcela som sa jedno ráno zobudiť s tým, že som svoj život strávila iba uháňaním sa za peniazmi či titulmi a v skutočnosti som moje pravé potreby odsúvala do úzadia.

Dnes mám skvelý džob a super muža, ale zajtra tu ani jeden nemusia byť. No sama so sebou budem žiť až do smrti, ak nebudem šťastná, čo to bude za život???? 

Problémy mi do života privolali meditáciu

Moja duša privolávala na seba pozornosť extrémne zlými a vyčerpávajúcimi snami. Začala som sa viac obracať do seba a zaoberať meditovaním. Vďaka dlhoročnej práce s vlastnou mysľou som objavila cestu k svojej duši a začala s ňou intenzívne komunikovať.

Pochopila som, že iba porozumením a uspokojením jej potrieb budem cítiť, že môj život má zmysel, lebo ona pozná cieľ môjho bytia. Zrazu mi meditovanie otvorilo nové obzory. 

Do života mi prichádzali rôzne skúsenosti a ja som vedela, že vždy keď budem potrebovať radu a pomoc, moja duša je tu pre mňa. Objavila som čaro sile vlastnej mysle, liečenia vzácnymi kameňmi, ale aj komunikovania s anjelskými bytosťami. Nič nemalo hranice a všetko, čo ku mne prichádzalo – odkazy a správy sa z popísaných posolstiev na papieri menili na skutočnosť.

Svoje skúsenosti som zdieľala ďalej

Práve vlastné skúsenosti ma inšpirovali k tomu, aby som začala písať blog. Najskôr Žime šťastne.sk a neskôr, keď som sa stala matkou aj Šťastné deti.com. Chcela som svoje zážitky a vlastné skúsenosti na ceste k novému životu zdieľať s ostatnými. Nešlo len o nádherné pochopenia, ale aj o sklamania či obavy.

Chcela som ľuďom ukázať, že cesta k novému šťastnejšiemu životu má veľa nástrah, veľa zákrut, každý ju má inú, niekto kratšiu, niekto dlhšiu, ale vlastne nikdy nekončí, pretože sa učíme celý život. No okrem toho je plná nádherných okamihov, precitnutí a pochopení životných právd, ktoré vás utvrdia, že naozaj stálo za to vystúpiť zo zóny komfortu a plne sa otvoriť zmene. 

Množstvo skúseností, ktoré som za tie roky zažila na ceste objavovania vlastnej duše ma inšpirovalo k tomu napísať o mojej duchovnej ceste knihu - Meditácia - cesta k sebe. Ilustrovala som ju víziami, ktoré som v meditáciách zažívala. Týchto mojich farebných kresieb je v nej viac ako 50.

Postupom času som zisťovala, že ľudia vlastne ani nevedia čo všetko môžu pri meditovaní zažiť. Tak som napísala rovnomenný ebook ako kniha Meditácia - cesta k sebe, ktorý sa zaoberá prínosmi meditovania, ale aj technikami polôh, vizualizovaním, ako si vyčistiť myseľ a čo treba spraviť, aby sa vám meditovanie naozaj podarilo a umožnilo vám otvoriť dvere k vašej duši. Potom prišiel ebook Vyhorenie, ktorý pomáha ľuďom premeniť ich duševné vyhorenie na cestu plnú lásky.

A keďže sa dlhší čas venujem aj liečivým kameňom, rozhodla som sa o nich napísať v ebooku Čaro kameňov. Zavedie vás do sveta drahých kameňov, ktoré sú rovnako ako bylinky úžasným darom Matky Zeme. Nato, aby sme vedeli využívať ich potenciál je však potrebné s nimi aj vedieť pracovať - ako ich vybrať, čistiť, nabíjať a hlavne, ktorý kameň na čo slúži. 

 

Deti sa stali mojimi veľkými učiteľmi

Pred pár rokmi do môjho života prišli aj deti. Prvá dcérka Hanka bola naozaj mojou veľkou učiteľkou. Jej duša ku mne prichádzala ešte pred počatím a videli sme spolu dlhé debaty. Dnes je mojou vernou spoločníčkou a môžete ju vidieť aj na mnohých videách, ktoré robím. Pomáha mi, inšpiruje ma, učí ma. Verím, že keď budeme dieťa viesť v láske k sebe, ale aj k Matke Zemi, dokážeme vychovať generáciu, ktorá zachráni tento svet. 

Ešte predtým, ako prišla na svet mi archanjeli stále vraveli - dávaj jej slobodu, lásku a hranice. Tak sa s manželom snažíme, ako sa dá. Je to silná, ale veľmi múdra bytosť. Verím v múdrosť detí tohto sveta, len ju treba objaviť. 

Keď mala Hanka tri roky rozhodli sme sa zavolať, ako to my hovoríme, z hviezdy dušu jej brata Šimonka. Rozhodla som sa pre pôrod doma. Bol to pre mňa neuveriteľne silný duchovný zážitok, pretože som sa na ňom naučila toľko vecí a zbavila takého množstva strachov. Konečne som pochopila s akým množstvom strachov ľudia bojujú a tehotné ženy to majú znásobené tisíckrát. Aj vďaka týmto skúsenostiam som napísala eBook zdarma Zbavte sa svojich strachov

Obrovskou oporou pri pôrode mi bola moja sestra, ktorá je vlastne celý môj život ako moje druhé ja. Vďaka Bohu za sestry. Aj toto bol dôvod, prečo sme chceli pre Hanku súrodenca. Verím, že sa budú obdarúvať takým pochopením a láskou ako ja so sestrou. Aj keď sme rozdielne, sme si vlastne tak strašne podobné. Vzájomne sa učíme a inšpirujeme. Je naším deťom druhou mamou.

Na konci roka 2017 k nám prišiel náš Šimonko a tak naša rodina zrazu nadobudla iné rozmery. Učili sme sa žiť spolu, vedome, slobodne, no zároveň rešpektujúc jeden druhého, ctiac si Matku Zem a hlavne v láske. 

A tak naše životy plynú a my sa tešíme z každého nového dňa. Aktuálne chodíme do škôlky traja - ja, Hanka aj Šimon. Verím, že sa nám podarí vybudovať komunitu, kde sa budú deti rôzneho veku spolu v láske, úcte a rešpekte k Matke Zemi spolu slobodne vzdelávať. Lebo len také deti môže našu Zem naozaj zachrániť.

Verím, že naše životy budú aspoň malými svetielkami v tomto našom svete. Budú svietiť, vyžarovať energiu, lásku a inšpirovať druhých k návratu - k sebe samým a k Matke Zemi.

Áno, máme aj ocka :-). Veľa o ňom nepíšeme, ale je to silný kmeň nášho rodinného stromu života, ktorý nás v tichosti objíma a chráni svojím náručím. 

Náš štýl života som nazvala EKO & SPIRIT - žijeme v súlade s potrebami prírody, resp. Matky Zeme, ale aj potrebami vlastnej duše. Snažíme sa nájsť harmóniu, ktorá nám umožní ŽIŤ ŠŤASTNE!