Ako liečiť (detské) sople, horúčku a kašle? 5 bojovníkov, ktorí vám pomôžu!

A zas je to tu. Nádherná jeseň a s ňou sople, horúčky a kašle. Od januára sme sa držali (ja, tato, Hanka 4,5 r. a Šimi 1,5 roka) a ja si vravím, aké dobrém že máme trištvrte roka pokoj s chorobami. A len čo to dokončím, na druhý deň k nám zavítala viróza. Začal muž, preniesol to na Hany, potom to dostal Šimi a nakoniec ja. Je mi jasné, že na nás virózy sem-tam skočia. Ide o to, aby sme ich prežili s čo najmenej liekmi, aby sme si zbytočne nezaťažovali zdravie.

Keď nás lapí choroba, nevzdávame sa a voláme na pomoc našich spolubojovníkov :-). Ktorí to sú:

1.Predstavujeme si zdravie

Áno, dobre čítate. Predstavujeme si zdravie, lebo všetko je v našej hlave. Preto, keď nás chytí choroba, tak si večer s deťmi, začneme predstavovať – vizualizovať, ako prichádzajú víly a chytajú ich bacilov a menia ich na kvetinky alebo na svetlo. Liečime sa aj meditáciami, voláme na pomoc archanjela Rafaela. Okrem toho, že to robím s deťmi spoločne, keď sa večer chystáme spinkať. Robievam to, aj keď zaspia. My rodičia, máme totiž úžasnú moc svoje deti liečiť (najmä mamy svoje deti do 7 rokov, ktoré sú na ne úplne napojené).

2.Liečivé kamene

Večer si pod vankúšik dávame liečivé kamene. Sú to dary prírody, ktoré nás liečia. Na horúčku dobre pôsobí mesačný kameň, krišťáľ, karneol. Na kašle zase citrín, na bolesti tyrkys alebo lapis. O zemské kryštály sa však musíte aj starať, aby boli vyčistené a nabité liečivou silou, pretože iba tak vás dokážu uzdraviť.

Dobré je, že deti ich naozaj milujú. Vyčistené kamienky im dajte pod vankúšik a oni ich budú liečiť. Alebo aj cez deň do vrecka či na retiazku. Dnes si dokonca môžete kúpiť aj sadu liečivých kamienkov na prechladnutie

 

Naša Hany sa nimi obkladá, žmolí ich v rukách, keď je chorá. Veď sa pozrite na tie fotky, ako vyzerala, keď ležala na gauči, spala a liečila sa 🙂

3.Skorocelový sirup

Ďalším našim pomocníkom je skorocelový sirup. Toto leto sme si ho urobili prvýkrát. Do sklenenej fľaše sme natlačili a popučili listy skorocelu (domáceho z našej záhradky) a zasypali cukrom. Takto sme spravili asi 7 poschodí a nechali sme to zrieť dva týždne. Potom sme to prepasírovali a sirup sme uskladnili v chladničke. Na kašeľ a hlieny je naozaj super.

4.Rýmovník

Rýmovník je pre mňa zázrak storočia. Pred časom prišla sestra domov a doniesla mi z Čiech vetvičku rýmovníka, že na sopeľ. Tak som ho o pár dní dostala, aby som ho vyskúšala 🙂 :-). A bolo to neuveriteľné, o dva dni zmizol. Párkrát za deň som si odtrhla lístok, pomliaždila trošku a privoniavla si k nemu. O týždeň nato som dostala brutálny sopeľ. V noci som spala s otvorenými ústami, lebo som nemohla dýchať. Poznáte to aj vy? A tak som sa chtiac nechtiac zase k nemu vrátila. Do 3 dní zvládol aj brutálne hustý sopeľ. S kvapkami som si ho liečila aj dva týždne.

5.Bunkové soli

Na ne som naďabila vďaka mojej kamoške Niky :-). Posielam jej týmto pusu, lebo sú fakt super. Keď vás chytí viróza a dávate si ich, zaberú veľmi rýchlo. Hany si to dáva. Mne ale nechutia, lebo sú sladké a cmúľa sa to (asi ako homeopatiká).

Všetko závisí od našej imunity

Áno, všetko je o tom, aká je naša imunita. A je mi jasné, že sem-tam musíme byť chorí. Ale ide o to, či zvládneme chorobu prežiť bez väčšej ujmy alebo nie.

Nezabúdajte na to, že títo pomocníci nie sú ako ružové tabletky, ktoré zaberú za pár minút. Uzdravovanie s nimi trvá dlhšie. Aj tu platí trpezlivosť je božia cnosť 🙂 :-). Nebojte, ani my sa liekov úplne nestránime. Ale snažíme sa to robiť len výnimočne.

V každom prípade sú choré deti dobré minimálne na to, že keď pominú horúčky a umrnčanosť, môžete spolu robiť kopu aktivít. My sme napríklad v jeden deň stihli napiecť granolu, urobiť šarkana, namaľovať obrázky. Inokedy mi zase moji dvaja pomocníci pomáhajú pre vás baliť naše knižky Uzdravujúce modlitbičky pre deti a rodičov a novú knižku Láskavá cesta k detskej duši. Takto strávime spolu kopu času a to je predsa výzva :-).

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov