Berme problémy ako DAR

Možno nad tým niekto pokrúti hlavou, no ja to mám tak. Vždy záleží len na uhle pohľadu. Je to pritom jedno, či ide o chorobu, zlé vzťahy, zlú prácu, skrachované podnikanie či iné problémy. Keď nám prichádzajú do cesty, môžeme ich vnímať ako „nešťastie“ alebo ako „dar“.

Pozrime sa na problémy z druhej strany

Začali sme nový rok 2021 a mnohí túžia po zmene svojho života. Skúsme na začiatok spraviť jednu na pohľad malú, ale vo vnútri obrovskú zmenu – začnime brať svoje problémy ako dar.

Dar, ktorý sme dostali z Vesmíru, aby sme sa zastavili a niečo pochopili, alebo vo svojom živote zmenili. Nadávať, keď sa nám nedarí alebo sa ľutovať, keď sme ochoreli je až príliš jednoduché. Ale keď sa utíšime a zastavíme, môžeme sa na to celé pozrieť inak a položiť si otázku: „Čo ma táto situácia môže naučiť? Čo mi ukazuje? Čo mám zmeniť, aby to bolo inak?“

Maličká ukážka – keď bola naša dcéra malá, veeeeľmi dlho zaspávala. Ja som každý večer pri nej dlho ležala – niekedy aj dve hodiny. Od ôsmej do desiatej som uspávala dieťa, ktoré tam nechcelo byť samé a sama nikdy nezaspala. Môj muž mal zatiaľ fraj, pozrel si dobrý film, poupratoval síce aj kuchyňu, ale mňa to neuveriteľne vytáčalo. Vadilo mi to. Všetci na okolo mali deti, ktoré zaspali ako mávnutím čarovného prútika a my nič. Aj ja som si túžila oddýchnuť a vyložiť si o ôsmej večer nohy, alebo aspoň o deviatej, ale ona o desiatej večer zaspala a potom sa budila každú chvíľu. Zdalo sa mi to ako nekonečný príbeh.

Ako som pri nej raz večer ležala, začala som sa s ňou rozprávať, čítala jej, šepkala jej do uška, čo jej všetko prajem. Uvedomila som si, že tieto spoločné chvíle sú pre mňa obrovským DARom, len ho nevidím. Dar – byť pri zaspávaní nášho dieťaťa. Zrazu som sa začala na to pozerať úplne inak. Dozvedela som sa, že tesne pred zaspaním je človek už v takej hladine, že dokonca môžeme prekódovávať jeho zlé zážitky alebo ho ako keby slovami programovať na pokoj a lásku. Toto všetko jeho podvedomie v tomto tajomnom čase vníma oveľa intenzívnejšie.

Vďaka problémom vznikli naše knižky 

Bolo to úžasné, zrazu som úplne zmenila uhol pohľadu a bola som vďačná, že spolu takto trávime tento vzácny čas. Vymysleli sme si rôzne rituály. A vďaka tomu vznikla aj naša knižky Uzdravujúce modlitbičky pre deti a rodičov. Keď sme zažívali rôzne – už to ani nenazývam problémy, ale výzvy pri tehotenstve, pôrode či výchove, spísala som ich a vznikla ďalšia knižka Láskavá cesta k detskej duši.

Deti rástli a my sme riešili rôzne témy a otázky, vďaka tomu zase vznikla naša rodinná hra na podporu empatie Dúhovka. Takto nás „problémy“, ktoré sme zažívali vlastne menili a viedli k tomu sa na ne pozerať úplne inak.

V ťažkej situácii hľadajme príležitosť k rastu

Berme problémy ako dar, ktorý nás posunie vpred, donúti nás riešiť staré „hriechy“ a záležitosti, ktoré nad nami už dlhú dobu viseli ako Damoklov meč. Dôležité je však v sebe nájsť lásku a duševný pokoj. V ťažkej situácii treba nájsť príležitosť k učeniu sa a rastu. Keby náš život išiel ako po masle, nikdy by sme sa ničomu nenaučili. Nevedeli by sme riešiť ani najmenšie problémy, pretože by sme nemali vlastné skúsenosti, a iba tie sú nevyhnutnou učebnou pomôckou.

Každý problém tu má svoje miesto. Čo ste si ako duša pred zrodom stanovili za cieľ, že sa v tomto živote naučíte, to budete riešiť ako najväčšie výzvy. Možno sa máte naučiť odpúšťať alebo dávať šance. Možno žiť v chudobe, aby ste si uvedomili, že hojnosť je nastavením mysle a je tu dosť pre každého. Možno sa máte vďaka súčasným „problémom“ zastaviť a nájsť rovnováhu, alebo naučiť robiť kompromisy.

Ak v súčasnej nepriaznivej situácii rozoznáte problém ako dar, začne k vám prúdiť podporujúca a liečebná energia, ktorá urýchli pozitívny vývoj. Uvedomte si, čo sa počas nej naučíte a získate – pravdepodobne to, čo vám doteraz chýbalo. Buďte za ňu vďační, lebo vďačnosť a láska uzdravuje.

Ak netušíte, čo vám vaše problémy hovoria, len sa zastavte, uchýľte do ticha a poproste Vesmír o pomoc.

Každý sme si strojcom svojho šťastia

Alchýmia a tajomstvo života spočíva v uvedomení si, že každý si je strojcom svojho šťastia a má neuveriteľné možnosti ako premeniť utrpenie na radosť. Naše ego nás zožiera vnútri, s obavami, čo keď….. to sú iba vymyslené obavy, no naše životy dokážu neuveriteľne ovplyvniť. My, ale žijeme v prítomnosti, nie v budúcnosti, tak načo tie obavy? Zahoďte ich a žite Tu a Teraz. Obavy a strachy sú vašim limitom, človeku možno nedáte šancu, lebo máte obavy, že …… to zase pokazí, ak zahodíte obavy, budete mať šťastný život, nie?

Dávajte: lásku, šance, odpustenia. Keď dáte, dostanete.  Kruh, ktorý platí večné veky. Naše životy sú navzájom prepojené, aj keď často tieto putá pre vlastnú zaslepenosť nevidíme. Ak dáme šancu inému človeku, dáme ju aj sami sebe. Potrebujeme iba viac lásky.

Pri osudových križovatkách meníme rebríček hodnôt, životné názory a životný postoj.

Problémy a starosti sú súčasťou našich životov, no na duchovnej ceste nie je starosť až taká veľká a bolesť až tak nebolí. Je to kúzlo, ktoré sa nazýva prežiť vedome prítomný okamih. Zastavte sa a uvedomte si, čo práve robíte. Práve čítate tieto riadky, tu a teraz, to je prítomnosť. Bolesť a strachy čakáme väčšinou v budúcnosti, ak však budeme v prítomnosti cítiť radosť a spokojnosť, tie vytlačia naše strachy preč.

Zázrak – každý  naňho čaká. Čakáme, že príde zľava, ale on prichádza sprava a preto ho nevidíme. Buďte preto pozorní a uvedomujte si každý okamih, čo práve teraz robí vaša myseľ a vaše telo. Keď budete pozorní, uvedomíte si aj strach a hnev, ktoré vás môžu ovládať, keď vás niekto nahnevá. Ak si ich však uvedomíte, dokážete ich oveľa ľahšie z duše vyplaviť.

Všetko, čo sa deje v našom bežnom živote je tu preto, aby sme sa my zmenili vnútorne – vo svojom srdci. Aby sa človek prebudil jedného dňa iný, zmenený. Človek, ktorý spoznáva hlbší zmysel života prekoná veľa problémov, s väčšou ľahkosťou, ako ten, ktorý sa sám sebou a zmyslom života nikdy nezaoberal.

Časť tohto článku je z mojej knižky Meditácia – cesta k sebe. Hovorí o mojej ceste k sebe samej a mojich pochopeniach. A pretože v rámci nášho jedinečného transformačného online programu Prebudená riešime momentálne odpustenie, čo je veľká a hlboká záležitosť, rozhodla som sa stvoriť tento článok, aby sme všetci videli, aký je náš život zázrak, len máme až príliš často zaslepené oči a nevidíme ho. Aby sme pochopili, že odpustenie spolu s prijatím a vďačnosťou nás oslobodia, pomôžu nám zmeniť uhol pohľadu a toto sa hlboko dotkne nášho života a jeho kvality. Zrazu ho budete vnímať úplne inak – ako DAR, ktorý vám bol daný, aby vaša duša rozkvitla. Aby ste zacítili Božie vedomie vo svojom vnútri, Zdroj, ktorý nás miluje bez výhrad.

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov