O predvianočnej TME a vianočnom SVETLE

Bolo pár dní pred Vianocami…
V tento čas, kedy má tma najväčšiu silu, v mojom vnútri všetko kulminovalo. Prestala som sa cítiť šťastná. Áno, ja, ktorá som si dala za prioritu žiť tak, aby som bola šťastná.
Prečo vo mne toto vzniklo? Som šťastná vtedy, keď žijem pravdivo, rozumej podľa svojich hodnôt. Keď nemusím svoje konanie ospravedlňovať rôznymi výhovorkami, ktoré vo vnútri so mnou neladia (napr. urobím toto a toto, aby mi bolo dovolené niečo iné).
Trápilo ma aj to, ako ľahko pod zámienkami všeobecného dobra dokážeme akceptovať rôzne veci….aká je tá čiara tenká a ohybná, ako ľahko si dokážeme ospravedlniť svoje konanie.
Sem – tam ma trochu zamrazilo. Aké to bolo krehké, keď ani nie tak dávno, pred desiatkami rokov nás zachvátili etapy -izmu. Veď aj to bolo pod pokrývkou verejného záujmu. Ako jednoducho dokážeme skĺznuť. Aké je to tiché, že si to väčšina ľudí ani nevšimne.
Na druhej strane – každý má na situáciu svoj uhol pohľadu. Vždy! Čo sa mne zdá ako dobré, môže v druhom vyvolávať pocity ohrozenia. Čo je zase pre mňa zlo, ten druhý vníma ako nevyhnutné na záchranu ľudstva. Pamätáte si na boj s čarodejnicami? Spomínate si na boj s triednym nepriateľom? Kedysi pred tisícročiami a možno aj stáročiami vybočenie zo smeru, kam ide skupina znamenalo smrť. Čo to znamená teraz? A takto som sa v tmavé predvianočné dni spytovala sama seba. Moje otázky však často nemali odpovede…. Cítim to tak len ja? Tragedizujem? Zbytočne to prežívam? Som naozaj taká citlivá?
Možno sa vo mne ozvali aj všetky vnútorné zatlačené pocity mojich starých generácií. Nech to bolo čokoľvek, bolo to naozaj veľmi silné. 
Po tme prišlo rozjasnenie 
A v tejto pochmúrnej predvianočnej TME, zrazu vo mne zažiarilo.
Všetko je to len ilúzia DUALITY.
Uvedomila som si, ako som rýchlo spadla do TMY tmúcej, ktorá bola v čase pred Vianocami hustá ako smola.
Pod tlakom okolia (a to pozerám správy iba výnimočne) som zabudla na všetko, čo som vedela a predtým tým žila. Ale nevadí, dôležité je, že som si zase spomenula.
Náš život je len cesta plná uvedomení si, poznaní a pochopení. Áno, niekedy z nej zídeme, ale potom si zase spomenieme a vrátime sa na cestu poznania seba samého späť.
A tak som svoje „spravodlivé rozhorčenie“ pekné zabalila do batôžka a poslala do svetla.
Ilúzia duality nás dokáže pohltiť
Čo je ilúzia DUALITY? Je to ilúzia, predstava, že niečo je dobré a niečo je zlé. Najhoršie na tom je, že si myslíme, že ten náš názor je vždy dobrý.
Brrrr, predsa v mene dobra sa toľko zla vo svete udialo. Ale čo je to dobro a čo je zlo? Nič nie je dobré ani zlé. To, čo je pre mňa dobré, môže byť zlé pre druhého a naopak. Vždy je to len o UHLE POHĽADU. Navyše, všetci sme len Svetlo, ktoré si sem prišlo niečo zažiť.
Všetci prichádzame z toho istého Zdroja, všetci sme Jedno a na toto som pod tlakom vonkajších okolností ZABUDLA. Ale aj o tom je vedomý život, že niekedy jednoducho znevedomiete :-). No potom zase precitnete.
Naplnil ma pokoj a moje vnútorné Svetlo zosilnelo. A tak som to celé PRIJALA. Áno, prestala som bojovať a situáciu a pocity som s pokorou prijala a prestala som BOJOVAŤ. Boj vyčerpáva, no prijatie POVZNÁŠA. S láskou som si spomenula na Krista. Pamätáte si na ňho. Ani on nebojoval, keď ho zajali. On to prijal. Prijatie nie je vzdanie sa. Prijatie je ODOVZDANIE sa tomu, že všetci sme Jedno. Že sme celiství a neoddeliteľnou  súčasťou Zdroja, Boha, Lásky, Vesmíru, Svetla.
A to, čo sa nám deje – dej sa čo sa má diať, sú to skúsenosti, ktoré sú pre naše dobro, ktoré sú našim učiteľom.
Viete, PRIJATIE nie je pasivita, že idete ako ovečka so stádom. Prijatie všetko zmazáva, stiera dualitu a necháva priestor, aby vaše vnútorné Svetlo zažiarilo.
Poznám svoje hodnoty. Sú správne? Sú dobré? Neviem, ale sú moje. Práve preto nekričme a neobviňujme. Sú moje a nikoho iného. Niekedy by som sa za svoju pravdu bila. Ale poviem vám, že toto obdobie je dávno preč. Naučila som sa, že čo dnes môže byť pravda, už zajtra nemusí. Že každý máme v sebe schované iné strachy svojich starých generácií, iné bunkové pamäťové kódy, má iné motívy a pohľady na svet, vyrastali sme v inom prostredí, mali inú výchovu, boli do nás vštepované iné hodnoty.
A tak na tomto úžasnom svete máme 7 miliárd ľudí so 7 miliardami jedinečných hodnôt. So 7 miliardami jedinečných postojov. Ako to zladiť, aby sme sa nepozabíjali? Láskavosťou a porozumením toho, že každý môže mať iný názor. Súcitom, že ten druhý to môže mať inak. A je to v poriadku. Preto konajme v súlade s tým, aby sa tvorilo svetlo a nie tma v ľudských srdciach.
Áno, aj toto je zlomok mojej cesty k sebe samej, mojej cesty sebapoznania. Ak sa chcete vydať na tú svoju, náš transformačný online program PREBUDENÁ je skvelým pomocníkom. Mrknite naň 🙂 už 10.1.2022 začíname :-).
Krásne sviatky želám plné okamihov uvedomujúc si svoje vnútorné Svetlo
S láskou Monika
Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov