Prečo som sa rozhodla písať blog?

Prečo som sa rozhodla písať blog? Slová môžu zraňovať, ale ja verím, že slová liečia, sú inšpiráciou a pomáhajú. Písaním dávame slová na papier. Skúsenosti zrazu dostávajú formu, tvar a históriu. Niekto nimi dokladuje, že sa to naozaj stalo. Niekto sa nimi inšpiruje. A preto som sa rozhodla aj ja už dávno začať písať – o mojej ceste k vlastnej duši. Bola to cesta kľukatá, no neuveriteľne obohacujúca a miestami až neuveriteľná. Preto by mi bol hriech o nej mlčať.

Ako sa môžete dočítať v článku Môj príbeh, moja cesta k novému životu bola pomerne dosť kľukatá a vlastne je nikdy nekončiaca. V čase, keď som sa na ňu vydala som potrebovala zdieľať svoje skúsenosti, čo som na nej zažívala, ako som to vnímala a k akým pochopeniam som prišla. Viem, že každý má inú cestu, no ja verím, že zdieľaním si vlastných zážitkov si vzájomne pomôžeme rásť a posúvať sa.

Tak som sa rozhodla o tých svojich začať písať na blogu Žime šťastne. Postupom času prišli deti. Začala som zažívať niečo úplne iné. Riešila som veci, ktoré boli pred tým pre mňa absolútnou neznámou. Prežívala som úžasné tehotenstvá, komunikovala som s mojimi deťmi v brušku. Pripravovala som sa na pôrod, ten druhý dokonca domáci a zase som nadobudla pocit, že musím o tých veciach písať, pretože som cítila, že aj iní ľudia, teda predovšetkým ženy riešia podobné veci. A tak som založila druhý blog Šťastné deti.

Okrem vedomého tehotenstva a pôrodu sa venujem aj detskej spiritualite a svoje vlastné deti sa snažíme s manželom vychovávať tak, aby milovali seba, všetky bytosti a aj Matku Zem. Deťom sme vzorom predovšetkým my rodičia. A iba ak zmeníme sami seba a začneme byť v spojení so svojou dušou, dokážeme vychovať deti, ktoré sú vedomé a cítia, čo je pre Matku Zem dobré.

Na tomto blogu Monika Sobeková som sa rozhodla všetko spojiť a využiť tzv. synergický efekt. Najskôr som vytvorila dva blogy, pretože som cítila, že musím o nich písať oddelene, že sú to odlišné veci. Ale dnes to cítim presne naopak. Potrebujú sa spojiť. Ľudia si vo svojich životoch potrebujú prepojiť tieto dve témy, pretože sú si veľmi podobné. Ide o dosiahnutie šťastia a pochopenia v oblasti výchovy, ale aj celkovo v živote. Spojením Šťastného životaŠťastných detí tak chcem vytvoriť priestor, ktorý bude akýmsi chrámom pojítok vedúcich ku zmene, ku kreovaní novej generácie ľudí. Nie iba detí, ale aj dospelých. Pretože na to, aby boli vedomé deti, musia byť najskôr vedomí ich rodičia.

Tak vás tu všetkých vítam, na mojom novom blogu. Verím, že je to jedna zo zastávok na vašej ceste k vlastnej duši, ktorá je cestou k sebe. Znamená znovuobjavenie vlastnej podstaty. Cesta k sebe je pochopením zmyslu nášho života. Je to cesta úžasnej premeny pustého života na slnečnú krajinu. 

Je jedno či ste rodič, ešte len budete rodič, alebo ním nikdy nebudete. Tento blog spája témy, ktoré nám pomáhajú byť tvorcami vlastných ŠŤASTNÝCH ŽIVOTOV!

Monika

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov