Rytmizačné paličky s liečivými symbolmi

Dnešný článok bude trošku iný ako zvyčajne – je to tip na krásnu činnosť, ktorú môžete robiť s vašimi deťmi.

Poznáte rytmizačné paličky pre deti? Keď spievajú, vyťukávajú si nimi rytmus – ťuki, ťuki :-). V našej škôlke používajú deti pri rannej kolohre paličky kúpené. No vo štvrtok sme boli zase celý deň vonku. Dianka (majiteľka, učiteľka, ktorá má aj x ďalších funkcií) doniesla deťom nožíky, pozbierali paličky a išli si ich nožíkmi OPINEL (nie je to reklama, ale sú skvelé) očistiť.

Tak sme si našli paličky aj my. Hanka čistila len chvíľočku, o to radšej si s nimi neskôr ťukala. Mali naozaj ľúbezný zvuk. Keď sme prišli domov napadlo mi, že by sme si ich mohli sami aj ozdobiť. Zobrali sme fixky a pokreslili sme ich. Namaľovali sme na ne LIEČIVÉ SYMBOLY.

Na jednej rytmizačnej paličke je znázornená energia a múdrosť, k nám prichádza z nebies, prúdi do nášho srdca a v ňom sa rodí láska, ktorá z neho vychádza a lieči Matku Zem, ale aj jej ducha Gaiu  (znázorňuje ju strom). Na druhej paličke je to naopak, pretože toto liečenie je vzájomné a rovnako Zem lieči aj nás. 

Čo je na celej tejto aktivite dobré?

 1. Ste spolu s vašimi deťmi a máte spoločnú aktivitu.
 2. Idete von, pohľadať paličky, takže ste v prírode.
 3. Spolu ich očistíte. Nevadí, ak to deti bude baviť len chvíľku, to je normálne, vy to predsa s láskou dočistíte :-).
 4. Spolu si ich pomaľujte. Ideálne fixkami. Najskôr si vymyslite čo chcete namaľovať a s akými symbolmi. Nezabúdajte na to, že by to mali byť symboly lásky, krásy alebo dobra – to vytvára pokoj a krásu v ich detskej duši a zároveň ich to lieči. Rovnako to pôsobí aj na vás.
 5. Kedykoľvek keď si spomenú a budú si chcieť zaspievať, môže to byť spoločne s liečivými paličkami.

Chcete vidieť ako sa na ne hrá? Pozrite sa 🙂

Nezabúdajte na to, že nielen činy dokážu liečiť, ale aj slová. Preto sme pre vás napísali s Hankou Uzdravujúce modlitbičky pre deti a rodičov. Dokážu premeniť nekonečné uspávanie detí na krásny čas plný pokoja a lásky. Liečiť však dokážu aj zemské kryštály a čo je najdôležitejšie – najlepší liečiteľ, ktorého ste v živote stretli ste vy sami!

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov

 • eBook Zdarma – ZBAVTE SA SVOJICH STRACHOV!

  Stiahnite si môj eBook ZDARMA a naučte sa zbaviť strachu, ktorý vás ovláda a brzdí v tom, aby ste začali ŠŤASTNE ŽIŤ!

 • Uzdravte sa sami liečivými kameňmi
 • Stretneme sa na Facebooku
 • Najnovšie články
 • Kategórie