Vytvorte si svet, v akom chcete žiť

Dnešný odkaz je pre vás taký povzbudzujúci :-). Nedá mi a musím začať slovami, ktorými sa inšpiroval Ciro Marchetti pri tvorbe tejto karty:

Vezmi si ihlu, moje dieťa a vyšívaj svoj vzor. Nakoniec to bude obraz ruže. V živote je to rovnaké – trpezlivo rob steh za stehom, až sa ukáže obraz v celej svojej kráse. Rovnako ako na výšivke.

Na obrázku je krajčírka, ktorá splieta z dúhy farebné vlákno. Naše životy sú podobné tomu jej. Aj my sme tvorcami. Každý tvoríme z množstva činností svoj svet, svoj život a svoje projekty. Z kopy maličkých činností dokážeme vytvoriť krásne veci. Spájame tisíc maličkostí, nechávame ich spolu pôsobiť a vytvárame nový celok.

Posolstvo tejto karty mi je v tomto čase veľmi blízke. V hĺbke môjho srdca cítim, že veľa vecí v tomto našom systéme so mnou nerezonuje – je to jeho samotné fungovanie, náš vzťah k Matke Zemi, zľahčovanie hľadania cesty k vlastnej duši, náš vzťah k deťom a to ako sme tomuto systému zverili do rúk ich vzdelávanie a aj výchovu. Aký je systém, také deti z neho vyrastú. No systém tvoríme my ľudia. A o tom to celé je :-).

Áno, veľa ľuďom to možno vyhovuje, možno to vôbec neriešia. A to je úplne  v poriadku priatelia. A v poriadku je aj to, keď sa to rozhodnete riešiť. Každý si musí nájsť svoju cestu sám. Musíme si to všetko odžiť – aj vlastnú premenu a premenu svojho života. Pekne krok po krôčku.

Nový život si vytvoríme vtedy, keď začneme postupne meniť svoje zvyky, myšlienky, názory. Keď k nim pridáme aj svoje činy. Ak nie ste spokojný so systémom, nemusíte hneď zmeniť celý svoj život od základov. Stačí ísť po kúskoch, pomaly ďalej zájdeš.

Ak nie ste spokojný s tým, ako je nastavený vzdelávací systém, nemusíte hneď založiť novú školu. Stačí sa pridať k tým, čo už to spravili. Ak nie ste spokojný s množstvom odpadu, ktorý je všade okolo nás, skúste začať tvoriť vy sami menej odpadu. Ak sa vám nepáči, že vás lekár prepcháva množstvom liekov s nežiaducimi účinkami, začnite sa liečiť sami bylinkami a liečivými kameňmi. Ak sa cítite vyhorení, už sa konečne rozhýbte pre zmenu. Ak sa cítite odpojení od vlastnej duše, nájdite si k nej cestu a začnite sa s ňou v meditácii rozprávať

Buďte tou zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete. Upraďte si nový svet! Ak túžite žiť inak, šťastnejšie, vykročte vpred a spravte každý deň niečo malé preto, aby ste začali žiť inak. Systém to sme my. Z tisícky malých vecí, ktoré začneme robiť inak, môže byť o pár rokov nový systém, ktorý bude vytvorený pre ľudí, ktorý každú individualitu príjme s láskou a rešpektom.

Takto som začínala aj ja. Pomaly, po krôčkoch a tak stále aj pokračujem. Najskôr som objavila svoju dušu a začala som sa s ňou rozprávať. A to mi postupne zmenilo život a môj pohľad na celý svet. Môj príbeh si môžete prečítať v mojej knihe Meditácia – cesta k sebe. Ak potrebujete inšpirovať, čítajte a sami sa rozhodnite, ktorými zmenami začnete tvoriť svoj nový život.

Krásny začiatok nového týždňa prajem.

Foto: vlastný archív – karta od Cira Marchetti

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov