Zázračný bylinkový šalát pre zdravie

Konečne všetko raší, rastie a kvitne. Vyšli sme s Hankou von a pozbierali, čo nám príroda dala. Žiadne premýšľanie, intuitívne sme zobrali všetko čo nám padlo do rúk. Rozhodli sme sa, že si z toho spravíme zázračný šalát pre zdravie.

Pozbierali sme:

  1. Medovku – pre pokoj v duši a podporu imunity

Medovka má antioxidačné účinky, chráni bunky pred oxidáciou a pôsobením voľných radikálov. Obsahuje kyselinu kávovú, ktorá odstraňuje karcinogény, kyselinu rozmarínovú a oleanolovú. Obsahuje aj vitamíny B a C.

  1. Mätu – na podporu trávenia

Mäta je bohatá na vitamíny A a C, thiamín, kys. listovú, riboflavín, mangán, horčík, meď, draslík, železo, vápnik a zinok.

  1. Špenát – na silu organizmu

Obsahuje železo, vitamín C, kyselinu listová, draslík, vápnik a horčík.

  1. Šťavel – na regeneráciu buniek a podporu imunity

Šťavel obsahuje kyselinu šťavelovú, bielkoviny, vlákninu, sacharidy, tuk, vitamíny A, B, C, E, K, draslík, horčík, vápnik, síru, sodík, fosfor, betakarotén, chlorofyl, aminokyseliny, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny.

  1. Bazalku – na podporu zdravia a zbavenie sa zápalov a infekcií

Bazalka obsahuje vodu, bielkoviny, sacharidy, vláknina, tuk, železo, horčík, vápnik, fosfor, draslík, zinok, selén, sodík, mangán, omega 3 , omega 6 kyseliny, vitamíny A, B, C, E, K, luteín, betakarotén a kyselinu listovú.

  1. Cíbiky – pre podporu imunity

Obsahujú predovšetkým vitamín C.

  1. Rukolu – na detoxikáciu organizmu a prečistenie

Obsahuje vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, mangán, meď, selén, omega 3, omega 6 kyseliny, betakarotén, luteín, vitamín A, B, C, E a K.

Hanka ich nakrájala, niektoré natrhala. Pritom sme ich ovoniavali, ochutnávali a učili sa na čo slúžia. Deti to baví, učia sa pritom a zároveň papajú kopu vitamínov. Sú tak v kontakte s prírodou a uvedomujú si jej dary.

Na záver sme pridali extra panenský olivový olej a vynikajúci šalátik je hotový. Môžete ho podávať ku chlebíku a pomazánke alebo mäsu či k iným jedlám.

Zloženie bolo také, že väčšinu tvoril špenát – asi 60 – 70 % a zvyšok bol mix byliniek. Tá chuť bola nezvyčajná a veľmi príjemná. Pretože ako často si pridávate mätu s medovkou do šalátu? Ja som to doteraz nerobila, no je to super nápad.

Milí priatelia, choďte von a paste sa liekmi, ktoré nám Matka Zem z lásky dala. Ak sa dá, vysaďte si ich doma aj vy. Ak bývate na byte, nie je to žiaden problém. Svoj balkón môžete tiež premeniť na oázu zdravia.

Ak sa chcete viac dozvedieť o tom, ako my sadíme a staráme sa o našu záhradu duše prečítajte si naše články Sadíme so stopami DNAAko sme vysádzali mandaly. Veríme totiž, že naša záhrada je odrazom našej duše a nášho života.

 

 

Štítky:
Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov