Meditácia je liek! Mení životné nastavenia, redukuje stres a podporuje zdravie

Všetko riadi naša myseľ

Vedecké výskumy dokazujú, že nás neriadia naše gény, ale myseľ. Áno, dobre počujete. To, čo máme v hlave naozaj ovplyvňuje náš život – naše nastavenia a vzorce. Problém je však v tom, že až 70 % programov v našej mysli je negatívnych – môžu za naše strachy, bloky, ktoré nám neskôr spôsobujú choroby. Viac o tom si môžete pozrieť v rozhovore s epigenetikom Brucom Liptonom.

Tieto programy sa zapisujú do nášho podvedomia od narodenia, či chceme alebo nie. To, ako sa k nám rodičia správajú do našich siedmych rokov v nás vytvára základné vzorce nášho neskoršieho správania, ale aj blokov, ktoré sa vynárajú potajomky počas celého nášho života a bránia nám žiť šťastnejšie.

Meditácia je liek na šťastnejší život

Je tu však cesta, ako to ZMENIŤ! Je ňou MEDITÁCIA – stav, kedy dostávame našu myseľ do pokoja, odpútame ju od rýchleho kolobehu nášho života, od stresu. A práve vďaka tomu, môžeme zmeniť celé smerovanie nášho života.

Vedecké výskumy zaoberajúce sa meditáciou dokazujú, že pri pravidelnom meditovaní sa redukuje stres, zlepšuje sa psychická odolnosť, spevňuje zdravie. Pozitívne naladenie a upokojenie mysle, ku ktorým pri meditovaní dochádza zase robia náš život šťastnejším!

Vďaka meditovaniu môžeme riadiť vlastnú myseľ a stať sa tak tvorcom vlastného života. Niekedy to znie ako prázdna fráza, no opak je pravdou. Svoj život máme vo vlastných rukách – resp. vo vlastnom srdci a vo vlastnej hlave. Ako myslíme, tým sme. Každá naša myšlienka je energia, ktorá sa môže zhmotniť. Práve preto je dôležité v srdci držať lásku a v hlave pokoj.

15 minút denne môže úplne zmeniť váš život

Možno si myslíte, že meditovanie je ťažké, že to nedokážete lebo nie ste duchovne naladení. Nemusíte hneď pri meditovaní hľadať svoju dušu, možno vám postačí, ak vďaka meditovaniu dokážete upokojiť svoju myseľ a zbaviť sa stresu z práce!

„Nemusíte byť zavretí 6 rokov v jaskyni, aby ste sa naučili meditovať. Stačí vám 15 minút denne“

Naozaj – 15 minút denne – nič viac – nič menej. Ak máte problém nájsť si ich, prečítajte si môj článok 7 rád, ako si nájsť na meditovanie čas, pomôže vám v začiatkoch.

Meditovať sa dokáže naučiť každý – len treba trochu odvahy, tréningu a nebáť sa.  Ak potrebujete pomôcť s technikáliami – od meditačných polôh, cez dýchanie, ako si vytvoriť priestor, ako vizualizovať a vyčistiť si myseľ, pomôže vám môj ebook Meditácia – manuál začiatočníka.

Prečo začať meditovať? Ak ste si pozreli rozhovorom s epigenetikom Liptonom, už viete, že všetko je závislé na našej mysli. Meditácia je cesta, ktorá nám pomôže dostať vlastnú myseľ pod kontrolu a vďaka tomu:

  • Redukuje stres – ako u dospelých, tak aj u detí. Stres býva spúšťačom nielen rôznych negatívnych emócií, ale chorôb. Ak začnete meditovať, dostanete svoj stres pod kontrolu.
  • Podporí vašu schopnosť sústrediť sa. Vďaka tomu budete dosahovať lepšie výsledky v práci, ale budete kvalitnejšie prežívať svoje vzťahy a chvíle s rodinou, partnerom či deťmi.
  • Utíši vašu myseľ a stanete sa pokojnejší. Dnes sa naháňame od skorého rána do neskorého večera. Sme zaplavovaní požiadavkami šéfa, kolegov, rodiny. Je ťažké ustáť všetok tento tlak a meditácia vám pomôže sa od neho odosobniť.
  • Zvýši vašu empatiu a pozitívne vás naladí.
  • Pomôže vám zbaviť sa strachov, ktoré vás limitujú a brzdia vo vašom živote.
  • Ak máte problém so zaspávaním, pomôže vám naladiť vaše telo na spánok a ľahšie zaspať.
  • a čo je najdôležitejšie, vďaka meditovaniu budete šťastnejší a objavíte cestu k sebe, k vlastnej duši.

Ak sa cítite unavení, ste chorí, či vyflusnutí z tohto rýchleho životného tempa, nastal pre vás ideálny čas, aby ste to skúsili. Nič za to nedáte, len trochu energie a času, no výsledok môže byť obrovský – nájdete sami seba, budete pokojní a šťastní!

Tak čo priatelia, ešte stále si nie ste istí, že sa oplatí pustiť do tejto nádhernej činnosti? Ak potrebujete inšpiráciu, prečítajte si moju tlačenú knihu Meditácia – cesta k sebeRozpráva môj príbeh, moje skúsenosti, ktoré som zažila vďaka meditácii na ceste k vlastnej duši, na ceste za šťastnejším a naplneným životom. A aj keď som stále na tej ceste, už teraz môžem povedať, že to rozhodne STÁLO ZATO!

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov