7 rád, ako si nájsť na meditovanie čas!

Problém s časom máme snáď všetci. Neustále sa naháňame a zabúdame žiť. Mne sa dokonca raz snívalo, že som odhalila svetovú konšpiráciu, že hodinu skrátili o 10 minút. A konečne som pochopila, prečo mám tak málo času :-). Bol to neuveriteľne živý sen, že som si ráno myslela, že sa to naozaj stalo.

Viem, že veľa z vás má problém práve s časom – neviete si nájsť v pravidelných intervaloch chvíľku ticha a pokoja, aby ste sa mohli sústrediť a vydať sa na čarovnú cestu za vlastnou dušou. Preto vám teraz s tým pomôžem.

Robila som veľa vecí a času bolo zúfalo málo

Tiež som mala kedysi problém vyčleniť si čas na meditovanie. Veľmi som túžila začať konečne meditovať, no vždy som robila „tisíc“ vecí naraz. Vedela som, že aby som sa v tom zlepšovala, aby som dostávala odpovede a dávalo mi to celé zmysel, musím to robiť pravidelne. Toto jediné mi svietilo v hlave.

Nemala som nejaké inšpirácie či podporu. Vy ste na tom lepšie, vytvorila som pre vás ebook Meditácia – manuál začiatočníka, ktorý je praktickou a inšpiratívnou príručkou, ktorá vám pomôže začať meditovať. Z rovnakého dôvodu pre vás píšem články, ktoré vám pomôžu prekonať temné údolia ťažkých začiatkov na ceste za vlastnou dušou.

Začiatky mojej cesty boli očarujúce, no kľukaté. S láskou si na ne spomínam. Svoj príbeh som vydala knižne ako tlačenú knihu, ktorú si môžete prečítať tu. Verím, že sa z mojich slov inšpirujete a moje skúsenosti vám pomôžu na začiatku vašej cesty za vlastnou dušou a spoznávaním jej potrieb.

Meditovanie je návykové, stačí len začať

Ak teda bojujete s časom a nedarí sa vám začať meditovať, poradím vám zopár trikov, ktoré vám pomôžu naozaj si na meditovanie nájsť ten správny čas.

„Začiatky sú ťažké, ale keď už sa rozbehnete, už to bude návykové!“.

Viem, že ak máte deti, obzvlášť malé, je to väčší problém. Poznám to. Je treba sa zmieriť s tým, že niekedy jednoducho nebudete meditovať a niekedy budete meditovať s deťmi 🙂 – naozaj sa to dá, verte mi 🙂 :-). Je to trošku na dlhšiu tému a pre tých, ktorí majú deti, som pripravila ďalší článok.

7 rád, ako si nájsť vhodný čas

Teraz som pre vás pripravila 7 univerzálnych rád, ktoré vám naozaj pomôžu lepšie si zorganizovať čas, aby sa vám v začiatkoch podarilo pravidelnejšie meditovať.

RADA 1

Vyčleňte si na meditovanie na začiatku aspoň 20 minút v dni, kedy máte najmenej povinnosti.

RADA 2

Ak máte deti, vopred sa dohodnite s partnerom, kamoškou, susedkou alebo rodičmi, aby ich na tých 20 minút postrážili. Ak nemáte nikoho, skúste im vymyslieť nejakú hru, ktorá by ich ten čas vedela zabaviť. Keď už sa budete vedieť lepšie na meditovanie sústrediť a odosobniť sa od rušivých momentov, môžete vyskúšať aj meditovanie s deťmi.

RADA 3

Vyberte si na meditovanie čas počas dňa, kedy už nemáte toľko povinností, ale nie príliš neskoro večer. Vtedy už môžete byť unavení a počas meditovania zaspať. Mne sa stávalo, že som chodievala meditovať hneď po práci a v 80 % som vždy zaspala od únavy. Toto nie je správna cesta. Na meditovanie sa musíte sústrediť, preto je dobré, aby ste boli čulí.

RADA 4

Ak vás je v domácnosti viacero, prezrite si ich rozvrhy a skúste si vybrať ten čas pre seba tak, aby bolo doma čo najmenej ľudí.

RADA 5

Pokúste sa vniesť do meditovania pravidelnosť. Teda zo začiatku jeden – dvakrát za týždeň. Komu, čo vyhovuje. Pamätajte – radšej raz, ale pri väčšom pokoji ako dvakrát, keď vás rušia.

RADA 6

Hovorte o tom s ostatnými členmi domácnosti. Manželovi, deťom, rodičom, prosím vysvetlite, že tých 20 minút potrebujete mať naozaj pokoj. Láskavo ich poproste, aby vás nevyrušovali. Lebo, ak sa len zatvoríte a nebudú vedieť, čo robíte, je jasné, že niekto z nich zaklope. Ak im však poviete, čo robíte a prečo potrebujete pokoj, určite to pochopia.

RADA 7

Ak sa vám zdá, že sa u vás ten čas naozaj nenájde, vstaňte ráno skôr a meditujte vtedy, keď ešte všetci spia :-).

V minulom článku sme sa zaoberali tým, ako sa vôbec premôcť, keď sa vám k tomu nechce. Dnes sme si povedali, ako si vyčleniť čas na meditovanie. A následne sa budeme venovať detailnejšie meditovaniu s deťmi :-).

Tak čo priatelia, pokúsite sa aj vy dostať svoj čas pod kontrolu a vyčleniť si z neho kúsok pre seba? Pre svoju dušu? Pokúsite sa začať meditovať a zmeniť tak svoj život k lepšiemu? Nezabudnite, že môj ebook je tu pre vás stále ako pomoc a podpora.

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov