Meditácia na sladký spánok

Stáva sa mi, že nemôžem zaspať. Nie je to ani neskorou kávou či večerným sledovaním televízora, na to nie je ani čas. Večer jednoducho ležím v posteli a po mysli mi chodí milión vecí. Môj muž to má úplne naopak, ľahne do postele a spí :-). Viem, že príčinou je moja rozbúrená myseľ a tak som si vytvorila meditáciu na dobrý spánok. Je pravda, že niekedy počas nej zaspím, ale to nevadí, o to presne predsa ide.

Ako na to?

1.Keď si ľahnem do postele, zatvorím oči. Predstavím si, ako okolo mňa žiari svetelný kruh, ktorý je zároveň mojou ochranou.

2.Svoju myseľ zbavím všetkých myšlienok, ktoré do nej prúdia. Existuje na to krásne vizualizačné cvičenie: Predstavte si pred sebou pokojnú morskú hladinu, do ktorej sa odrážajú červánky zapadajúceho sa slnka. Všetky svoje myšlienky, starosti, otázky naložte do lietajúceho balóna a pošlite ho preč. Vnímajte krásu toho obrazu. Započúvajte sa do tichých pohybov mora. Cítite vôňu vlhkého vzduchu?

3. Keď mám myseľ prázdnu, predstavím si, že stojím v strede nekonečného vesmíru. Sametová tma je popretkávaná striebornými svetielkami žiariacich hviezd. Hovorím si: Ja som vesmír, vesmír som Ja. Precítim túto vetu do hĺbky, doslova sa ňou stanem.

V tejto časti zvyčajne zaspávam :-). Ak by ste to skúsili a tiež sa vám nepodarilo zaspať, môžete pokračovať ďalej. Vydajte sa na cestu čarovným lesom. Sprevádza vás váš anjel strážny. Ako kráčate s ním po ceste, objavuje sa pred vami obrovský nádherný starý strom. Je to Gaia, duch našej Zeme. Prichádzate k nej. Žiarivá bytosť, ktorá s vám naťahuje svoje ruky. Volá vás, aby ste si ľahli ku jej kmeňu, pod strom. A tak sa pomaly skladáte na trávovú čistinku pod stromom.  Gaia vás pomaly hladká po vašich vlasoch, vy zatvárate oči a zaspávate.

Meditácia je krásna a má toľko pozitívnych účinkov. Mne zmenila život. Upokojuje našu myseľ a tým nás lieči, pretože to, čo máme v hlave sa odráža aj na našom tele a v našich životoch. Preto je dobré, ak k meditovaniu vediete aj svoje deti. Môžete túto krásnu činnosť robiť spoločne :-). Nie je to zložité, nemusíte byť zavretí 6 rokov v jaskyni, aby ste sa naučili meditovať, stačí vám pár minút denne. Rada vás to naučím. 🙂

Pre dobrý spánok vám pomôžu aj liečivé kamene – hlavne ametyst. Nádherný fialový kryštál. Pomáha k lepšiemu spánku aj deťom. Pomôže vám však aj sodalit alebo šungit. Dajte si ich pod vankúš alebo na nočný stolík blízko hlavy. Nezabudnite však, že je potrebné sa o ne správne starať.

Na záver ešte zopár noviniek 🙂 Už čoskoro sa budete môcť prihlásiť do 3 kľúčového tréningu, ktorý dokáže zmeniť život. Budete si v ňom môcť precvičovať žitie v prítomnosti, trénovať svoju predstavivosť pre krásnejšie meditácie a vďaka nemu dostanete svoju myseľ pod kontrolu a dostanete do nej ticho a svetlo.

Nezabudnite, naša knižka Láskavá cesta k detskej duši uzrie svetlo sveta už v septembri 🙂 a verím, že pod stromček uzrú svetlo sveta aj Kryštálové rozprávky pre deti a rodičov a meditačné karty pre ženy.

Foto: canva.com

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov