Dieťa je aspoň tak múdre ako semienko

Dieťa je aspoň tak múdre ako semienko!

Predstavte si, že držíte na dlani semienko – maličké ako špendlíková hlavička. A predsa má v sebe skrytú múdrosť celého vesmíru. Obsahuje v sebe všetky informácie o svojej budúcnosti potrebné k jeho rastu a kvitnutiu. Keď ho nedáte do zeme zostáva nevyklíčené čakať na svoju príležitosť. A keď sa dostane do zeme, ono samo vie, kedy má vyklíčiť, ako vyrásť a vykvitnúť v krásnu rastlinu. Po celý  ten čas mu stačí len dobrý záhradník, ktorý ho zasadí, zo začiatku polieva a trochu slnka.

Rovnaké je to aj s deťmi. V maličkom dieťati, ktoré príde na svet sa ukrýva celá múdrosť o jeho bytí rovnako ako v semienku. V hlbine svojej bytosti má ukryté všetky potrebné informácie k svojmu prirodzenému rozvoju. Nie je o nič menej schopné ako kvetina! Len mu musíme dôverovať.

Tak, ako semienku stačí dobrý záhradník, ktorý ho v začiatkoch poleje, trocha slnka a pokyprená zem, aj deťom stačí, ak im poskytneme bezpečný priestor pre ich rast a rozvoj, lásku a nevyhnutné hranice. Vôbec ich nemusíme napravovať, trestať a obmedzovať. Dôverujme v ich múdrosť a v to, že je ukrytá v ich hĺbke. Stačí, ak sa premeníme na trpezlivého záhradníka, ktorý zasahuje iba v nevyhnutných prípadoch. Nemusíme priamo zasahovať do priebehu rastu. Dokážu to!

Je to výzva :-). Ale pomôže, ak si skúsite spraviť malú meditáciu. Tentokrát s otvorenými očami. Zoberte si akékoľvek semienko. Položte si ho na dlaň a precíťte ho. Predstavte si, ako to semienko vo vašich rukách začne klíčiť a rásť. Pomaly sa bude premieňať na rastlinu, ktorou je. Uvedomujete si ten zázrak? Ste iba pozorovateľ! Maličké semienko, ktoré máte na dlani v sebe môže ukrývať 20 metrový strom. Je v ňom skrytá celá múdrosť vesmíru. Je to obrovský zázrak. A rovnaké je to aj s ľudským dieťaťom.

Aj tento príbeh je z mojej novej knižky Láskavá cesta k detskej duši, na ktorú sa môžete tešiť už v septembri 🙂

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov

  • eBook Zdarma – ZBAVTE SA SVOJICH STRACHOV!

    Stiahnite si môj eBook ZDARMA a naučte sa zbaviť strachu, ktorý vás ovláda a brzdí v tom, aby ste začali ŠŤASTNE ŽIŤ!

  • Uzdravte sa sami liečivými kameňmi
  • Stretneme sa na Facebooku
  • Najnovšie články
  • Kategórie