Triky, ako sa naladiť na meditovanie

Meditovanie je nádherné. Vďaka tomuto úžasnému stavu, sa dokážete dostať do vesmírnych sfér či spájať sa s vlastnou dušou. Dokáže vás zbaviť sa stresu, chorôb, naladiť sa na lásku, zdravie a spokojnosť. Výskumy dokazujú, že ľudia, ktorí meditujú majú lepší výkon a sú šťastnejší.

Viacerí z vás, ale píšu, že sa len ťažko dokážu na meditovanie po dennom strese sústrediť. Problémom často býva aj okolitý ruch, neutíchajúce deti alebo skutočnosť, že vám myšlienky blúdia, kade tade. Verte mi, všetko toto dobre poznám 🙂

No, našťastie, na všetko však existuje liek a tak je to aj s prepnutím sa na meditovanie.

V prvom rade odporúčam si zriadiť tzv. mentálne kotvyto sú podnety, ktoré sa budú pri jednotlivých činnostiach opakovať a budú vaše podvedomie automaticky nalaďovať na danú činnosť. Mentálne kotvy sa dajú využívať pri rôznych činnostiach – ak napríklad robíte z domu a potrebujete sa vždy preladiť z práce na rodinu alebo naopak naladiť sa na pracovnú činnosť.

Rovnako sa dajú používať aj pri meditovaní. Dobrými mentálnymi kotvami je napríklad:

  1. vôňa
  2. hudba
  3. oblečenie

Vôňa – Keď máte radi vonné tyčinky, môžete si vždy pri meditovaní nejakú zapáliť. Ideálne je, ak si nájdete jeden druh, ktorý sa vám najviac páči a vždy si zapálite tú. Tyčinka sa podpáli, nechá rozhorieť a je dobré ju postaviť do misky s pieskom, kam opadáva jej popol. Keď to budete vždy na začiatku opakovať, vaša myseľ si na to navykne a hneď pri zapálení tyčinky sa bude automaticky nalaďovať na to, že sa chystáte meditovať.

Pozor, pri kúpe tyčiniek dbajte na to, aby boli len z prírodných materiálov. Nebudete predsa pri meditovaní vdychovať chémiu. Určite si nezapaľujte vonné sviečky, tie majú zvyčajne od prírody ďaleko. Ja milujem tieto.

Hudba – Rovnako je to aj s hudbou. Nájdite si na meditovanie tú pravú. Áno, môžete meditovať aj bez hudby, ale dnes píšeme o mentálnych kotvách. Takže ak hudbu, rozhodne jemnú, ktorá vo vás bude vyvolávať krásne pocity. Pozor však, aby vás nevyrušovala. Môžete dokonca meditovať aj na vážnu hudbu. Prejdite si Youtube a tam si zadajte do vyhľadávača meditation music. Ak si ju budete púšťať na mobile, dajte si ho prosím pri meditovaní, ďalej od tela. Zase je fajn, ak chcete, aby sa vaše telo ľahšie naladilo na meditovanie, aby ste si púšťali tú istú hudbu. Neskôr ich už môžete striedať podľa nálady.

Oblečenie – Rovnako je to aj s oblečením. Ak prvé mesiace budete pri meditovaní mať na sebe biele legíny a tričko, postupom času si vaše telo na to navykne a keď si ich na seba zase oblečiete, bude mu to asociovať meditovanie. Nezabúdajte na to, že pri meditovaní musíte mať pohodlný odev a ideálne z prírodných materiálov. Ak sa totiž oblečiete nepohodlne, bude vás to stále vyhadzovať a odpútavať vašu pozornosť.

Mentálnych kotiev, ktoré vás naladia na meditovanie môže byť viacero – môže nimi byť aj vlastný meditačný priestor alebo vzácne liečivé kryštály. Zaujíma vás to? Ak áno, viac sa dočítate v mojej elektronickej knihe ebooku Meditácia – manuál začiatočníka. 

Okrem mentálnych kotiev vám pomôžu pri sústredení sa na meditovanie aj cvičenia vašej mysle. Pravidelný tréning vám pomôže zbaviť sa dotieravých myšlienok a uvoľniť vaše telo. Článok o takýchto šikovných a účinných cvičeniach si môžete prečítať tu.

A to je všetko. Zostáva už len to najťažšie. Začať meditovať, pustiť sa do toho a nechať vesmír, aby začal robiť v našom živote zázraky 🙂

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov