Odteraz sa už nemusíte k meditovaniu prehovárať!

Za dva mesiace tu budú Vianoce priatelia a ja som sa rozhodla, že dovtedy vám pomôžem zabojovať s temnými údoliami, ktoré vás stretávajú pri meditovaní – na ceste k sebe, k vlastnej duši. Áno, aj ja som nimi prechádzala a každý jeden problém som musela zdolať sama. No dnes som vďačná za to, že som vydržala a vydala sa na túto úžasnú cestu k sebe. Viac o mojej ceste sa dočítate tu. Dobrá správa pre vás – vy tu nie ste sami, ja vám pomôžem.

Prekážok, ktoré vám bránia meditovať môže byť naozaj veľa. Tu je 5 hlavných dôvodov prečo nemeditujete:

 • 1
  jednoducho sa vám NECHCE,
 • 2
  neviete si na to nájsť ČAS,
 • 3
  neviete si riadne UPOKOJIŤ a vyprázdniť myseľ a stále vám po rozume behajú nejaké myšlienky či úlohy,
 • 4
  keď skúšate meditovať, tak ZASPÍTE,
 • 5
  pri meditovaní NIČ nevidíte a to vás demotivuje pokračovať v tom ďalej.

Treba si uvedomiť, že vždy prídu do cesty nejaké prekážky. Je však dôležité prísť na to, ako ich rýchlo a jednoducho prekonať. Ak vás trápia iné veci, ako som spomínala v článku a potrebujete s nimi pomôcť, budem rada, keď ich napíšete do komentáru pod článkom.

Rád by som meditoval, ale sa mi nechce

Dnes by som sa rada venovala prvému dôvodu, prečo nemeditujete – rád by som meditoval, ale NECHCE SA MI.

Áno, aj mne sa hocikedy na začiatku nechcelo. Veď bolo toľko iných vecí, ktoré som robila – práca, dobrovoľníctvo, koníčky, frajer, televízor, počítač….. a niekedy som bola jednoducho lenivá, alebo unavená. Ale jednoducho som vo svojom vnútri cítila, že so svojím životom už musím niečo spraviť – niečo, aby som bola konečne spokojná. A preto som začala meditovať a objavovať moju vlastnú dušu a jej potreby. Jeď už som to raz skúsila a išlo to, bolo to také úžasné, že som nemohla prestať.

Keď sa rozhodnete začať meditovať, zrazu sa musíte niečo naučiť, musíte sa prekonať a ísť do niečoho nového. Dokonca musíte na sebe pracovať a to opakovane. Meditovanie a spájanie sa s vlastnou dušou nás vytrhuje zo starého komfortu, ktorý bol príliš pohodlný. Zrazu musíme niečo spraviť, niečo iné, ako sme robili doteraz. A to sa naším strachom nepáči.

Moja kniha Meditácia – cesta k sebe je toho dôkazom. Keď som začala meditovať, zrazu všetko čo dovtedy vírilo okolo mňa ako nepoznaná šeď a ja som to nechápala, dostalo zmysel. Zrazu sa mi začali ukazovať riešenia. Zrazu som pochopila moje poslanie na tomto svete.

Takéto zážitky nezažijete doma pri telke, ani v práci, ani v dovolenkovom raji. To, čo sa skrýva vo vašej duši je nekonečné poznanie a odpovede na všetky vaše životné otázky.

Čo teda robiť preto, aby sa vám odnechcelo a konečne vás to nakoplo vpred???

Pripravila som pre vás zopár krokov, ktoré vám pomôžu.

3 KROKY, VĎAKA KTORÝM ZAČNETE MEDITOVAŤ

1.Vytlačte si pozitívny zámer, ktorý som pre vás vyrobila a vyplňte doň vaše meno vlastnou rukou. Ak si ho nemôžete vytlačiť, tak ho jednoducho prepíšte. Dôležité je to, že svoj zámer dáte na papier. Dáte mu tak fyzickú podobu.

Zámer si môžete stiahnuť tu.

2. Tento zámer si dajte na viditeľné miesto. Budete si ho hovoriť, vnímať a uvedomovať. Bude sa tak transformovať do vášho podvedomia a Vesmír vám pomôže rozpohybovať vaše vnútorné sily, aby ste sa pustili do ďalších krokov.

3. Inšpirujte sa, inšpirujte sa, inšpirujte sa – čítajte články, knihy, príbehy. Ja som vám ukázala tie moje. Sú to síce súkromné príbehy a skúsenosti, často príliš intímne, no rozhodla som sa ich zdieľať. Vnímam to ako dôležitý krok, pretože keď som začínala meditovať ja, tiež som hľadala niečo konkrétne – čo v meditáciách môžem prežiť a ako mi to môže pomôcť v mojom živote, ako tie vízie vyzerajú a pod., ale nič také som žiaľ nenašla (možno som málo hľadala, netuším).

POZOR! Toto všetko robte iba v prípade, ak naozaj chcete začať meditovať, ale nie ste schopný sa k tomu nakopnúť a pustiť sa do toho :-).

Ak ste už presvedčení, že začnete, super, teším sa, že som vás motivovala :-). Keď potrebujete pomôcť s technikáliami – ako si vybrať priestor, hudbu, polohu, ako vizualizovať (teda zlepšiť svoju predstavivosť), ako si upokojiť či vyčistiť myseľ pomôže vám moja praktická a inšpiratívna príručka, ktorá sa volá Meditácia – manuál začiatočníka. Zatiaľ, čo kniha je príbehom, ebook vám pomôže s praktickými vecami.

V ďalšom článku sa budem venovať iným temným údoliam, ktoré si musíme preskákať, aby sme začali meditovať a to je nedostatok času a únava.

Pozitívna motivácia a zámer sú základom. Pomôžu vo vás prebudiť túžbu stretávať sa s vlastnou dušou, túžbu začať žiť svoje poslanie a šťastný a naplnený život. Prajem vám veľa šťastia a nezabudnite, ak máte otázky pýtajte sa v komentároch pod článkom :-).

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov