Ako sa na stolík dostala naša modlitba za dúhu

Pre podporu duchovna, vedomého života a lásky v srdciach našich detí. Aby z nich vyrástli šťastné bytosti, ktoré zachránia nás, náš svet a Matku Zem.

Modlitba má veľké čaro. Dokáže povzniesť ducha, upokojiť myseľ. Rovnaký efekt má nielen na dospelých, ale aj na deti. Uvedomila som si, že sa s mojou trojročnou dcérkou Hankou sa modlíme každý večer – Anjeličku strážničku, potom poďakujeme archanjelovi Rafaelovi za zdravie a poprosíme ho o pomoc, ak je niekto, koho máme rady chorý. Archanjelovi Michaelovi poďakujeme za ochranu našich duší, tiel a domovov. Potom si povieme čo pekné sme cez deň zažili, ale aj čo sa nám nepáčilo a prečo. Takto sa večer rozprávame, aj keď môj muž si myslí, že by sme nemali debatovať, ale radšej spať :-).

Pýtam sa sama seba – Prečo sa modlíme stále tú istú modlitbu? Rozhodla som sa to poňať úplne inak. Vymyslíme si modlitbičky o bytostiach prírody a lásky. Budeme ďakovať, pretože na vďaku zvyčajne zabúdame a veľa vecí berieme ako bežné, aj keď to tak nie je. Večer si vytvoríme nový rituál z toho, že by sme si prečítali modlitbičku na daný deň a potom sa o nej porozprávali. Ak to bude modlitbička, ktorú si vytvoríme sami, bude to mať o to väčšie čaro. A uvidíte tie úžasné myšlienky vašich detí a zdôvodnenia ako veci vidia oni a prečo je to tak :-).

Tak sme nelenili a začali tvoriť. Možno sa nám z nich niekedy aj podarí vydať knižku, aby si ju mohli rodičia s deťmi večer čítať :-).

Dnes sa nám ale podarila taká vec – modlitbičku za dúhu sme namaľovali na náš stolček, ktorý sme kúpili do dreveného záhradného domčeka pre Hanku. Modlitba tak už nebola len na papieri, ale dostala sa na kus nábytku a premenila ho zrazu na niečo viac. Vďaka nemu budeme mať modlitbu stále na očiach. Naša vďaka tak dostane hmotnú podobu. Knižku založíte do poličky a bude odkázaná na to, že bude čakať, kým ju vytiahnete. Ale modlitbu na stolíku budeme mať na očiach vždy, keď vojdeme do domčeka.

Takto to môžete robiť aj vy priatelia – vymyslite si s deťmi vlastné modlitby a môžete ich akrylovými farbami namaľovať na stolík, stoličku alebo hrnček. Je to jedno. Dôležité je, že budete maľovať spolu. Že sa budete tomu tešiť a vyrobíte si spolu krásnu vec, ktorá vám navždy bude pripomínať spolu strávený vedomý čas. Ak máte z toho strach, prečítajte si môj eBook zdarma Zbavte sa svojich strachov. Pomôže vám sa od rôznych strachov oslobodiť, aby ste mohli vykročiť na ceste ku šťastnému životu. 

Napriek tomu, že si mnohí ľudia myslia, že duchovno detí netreba rozvíjať, ja to vidím presne inak. O ducha sa treba starať rovnako ako o telo. Ak duchovno detí necháme napospas dnešnej dobe – televízii, hrám, tabletom, telefónom, agresívnym rozprávkam, potom sa nemôžeme čudovať, že ich jemná detská krása čoskoro vymizne z ich pohľadu. My sme rodičia našich detí a my môžeme spraviť to rozhodnutie či sa o ich dušu postaráme aj z duchovného pohľadu alebo nie.

Ja som sa rozhodla, že duchovnom našich detí chcem rozvíjať a podporovať. Ak to chcete robiť aj vy, môžete to spraviť rôznymi spôsobmi. Môžete spolu meditovať, môžete sa hrať s liečivými kameňmi a pritom sa učiť ako sa nimi môžete liečiť alebo sa môžete začať modliť inak – tak ako my – spirituálne a kreatívne :-).

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov