Naučte sa 5 trikov, ako si dobiť stratenú silu

Posledné dni sú akési namáhavé. Máte aj vy pocit, že potrebujete dobiť stratenú silu? Za posledné dni som to cítila intenzívne a tak som sa svoju energiu snažila obnovovať vždy, keď sa dalo. Čím častejšie som to robila, uvedomila som si, že stačí chvíľka denne a je to hneď lepšie.

Všetko máme v hlave

Základom všetkého je, aby ste vedeli na chvíľku vypnúť hlavu a myšlienky a sústrediť sa. Vlastne budete robiť takú mini relaxačnú meditáciu. Ak vám to robí problém, pomôže vám môj ebook Meditácia – manuál začiatočníka. Vďaka nemu sa naučíte nielen vyčistiť svoju hlavu, ale aj posilniť svoju predstavivosť. Ak to však nie je pre vás problém, o to lepšie.

Možnosti dobitia síl sa nám núkajú na každom kroku

Možno sa vám to nezdá, ale možností, ako si dobiť sily a energiu sa vám núkajú veľmi často. Ja som pre vás pripravila 5 tipov, ktoré sú naozaj jednoduché, rýchle, ale veľmi účinné:

  1. Doma cez okno – Ak ste doma a vonku svieti slniečko, no vy nemôžete ísť z nejakého dôvodu von, na chvíľku sa zastavte. Sadnite si na zem alebo na stoličku – tak, aby na vás dopadalo slnečné svetlo. Zatvorte oči a predstavujte si, ako slnečné lúče napĺňajú  každú vašu bunku silou. Všetku únavu a stres, ktoré vás ťažia si predstavte ako čierne fľaky, ktoré sú nalepené na vašom tele. To slnečné svetlo, ktoré na vás svieti ich jednoducho rozpustí. Potom si predstavte svoju energiu ako sklenenú nádobu (tvar môže byť, aký chcete). Nádoba je viac menej prázdna a svojou mysľou ju jednoducho pomaly napĺňajte. Celé vám to zaberie pár minút a uvidíte, že za chvíľu budete fit.
  2. V práci na stoličke – Rovnaký trik môžete spraviť aj v práci. Ak sa dá, dajte si stoličku blízko okna, cez ktoré svieti slniečko. Skúste sa otočiť na chvíľu tak, aby na vás nikto nevidel a môžete si predstavovať to isté ako v bode 1.
  3. Vonku sa vyzujte – Keď vyjdete von a bude nablízku zem alebo tráva, na chvíľku za vyzujte. Stačí vám minútka, počas ktorej si predstavujte, ako zo zeme čerpáte stratenú silu. Môžete spraviť aj ten trik s dopĺňaním prázdnej nádoby. Toto krátke cvičenie môžete spraviť cez obednú prestávku alebo hocikedy cez deň, keď si vybehnete na minútku von.
  4. Meditujte na výlete – Ak sa vyberiete s rodinou či priateľmi na výlet, alebo do prírody, sadnite si na pník či trávu, zatvorte oči a tam robte cvičenia z bodu 1. Výlet vonku je priam ideálnym miestom. Nikto nemusí vedieť, čo robíte, stačí, že zatvoríte očí a celý zázrak sa odohráva vo vašej mysli.
  5. Využite čas v mhd, v autobuse či vo vlaku – Čas, keď na niečo čakáte alebo idete v mhd, v autobuse či vo vlaku je priam ideálny. Len sa veziete a nemusíte nič robiť. Môžete teda zatvoriť oči a predstavovať si (vizualizovať), ako si dobíjate stratenú silu. Ak by aj nesvietilo potrebné slniečko, ktoré nám v tom pomáha, robte aspoň cvičenie s dopĺňaním nádoby vlastnej energie.

A to je všetko priatelia. Vidíte, je to rýchle, jednoduché, ale hlavne účinné! Takéto mini-meditácie vám dobijú baterky. Meditovanie je úžasne relaxačné, odbúrava stres, upokojuje psychiku, zlepšuje zdravie a navyše pomáha objaviť cestu k sebe samému. Vôbec nemusíte meditovať hodiny, stačí vám pár minút denne a vaše telo aj duša sa začnú pomaly regenerovať.

 

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov