Povodeň nám dala šancu…mať doma lúku

Dnes to ani nie je článok, len trošku dlhšia myšlienka a postreh :-).

Bývame na kopci, za nami už nie je žiaden dom. Okolo nás sú len role, malý lesík či medza a kopce vinohradov. Počas posledných silných dažďov sme zažili nepríjemnú skúsenosť. Z role, ktorá je pomerne ďaleko sa zliala voda a blato a náš dom bol počas tej noci ako osamotený kôl v plote uprostred valiacej sa rieky blata a vody.

Nedalo sa to nijako zastaviť a my sme boli bezmocní, ako sa počas jednej noci dokázala zničiť všetka námaha, ktorú sme do našej záhrady a dvora za tie roky, keď sme sa ju snažili premeniť na živú záhradu, vložili. Ráno sme vstali a všade okolo nás bol aspoň 20 cm nános nekonečného blata. Dvor zaplavený blatom až nad sokel.

Bývame v suchej doline, kde takmer nikdy neprší a tak som záplavy videla len z novín. Priznám sa, že keď ešte predtým môj muž kopal kanál vedľa domu, aby v prípade veľkej vody mala kam odtiecť voda z role, tak som sa mu smiala. U nás? V suchej doline, kde takmer nikdy neprší kopeš kanál?

No vidíte, a voda k nám prišla z takej diaľky, že by to nik ani netušil. Počas celej tej hroznej noci, keď som ležala v posteli a voda sa tak silno valila, akoby som ležala priamo v jej centre, som sa snažila zostať vo svojom strede a na nič nemyslieť. Vonku sa už nič nedalo s tým robiť. Vtedy som si uvedomila, aký je to tréning pre moju myseľ. Poddám sa strachom či nie? A tak som sa uchýlila do svojho srdca a tam bola v tichu a bez myšlienok. Keby som ich totiž nechala prúdiť ku mne, určite by ma chytila panika. Toto všetko som si plne uvedomovala.

Keď sme ráno zbadali tú pohromu, povedali sme si, že z toho zlého nejako vyťažíme. A tak sme kanál, ktorý nás delí od role premenili na val. Rozhodli sme sa ho zatrávniť lúkou pre včely a motýle.

A tak sa dnes teším, veľká voda, ktorá nám vzala dvor a dopriala hlavne môjmu mužovi kopu práce, nám na druhej strane dopriala krásnu lúku hneď pri dome. Verím, že bude domovom veľkého množstva krásnych kvetov, bylín, motýľov, včiel a iného potrebného hmyzu.

Bola to príučka od Matky Zeme. A možno nie príučka, len jej ston. Bez tej veľkej vody, by sme sa k lúke dostali len ťažko. Aj takto nám dáva najavo, že iba žiť v súlade s jej potrebami, nás môže zachrániť. Lúka je život, obsahuje zmes všetkých prvkov prírody, ktoré lahodia oku, srdcu. Je to taký malý vesmír.

Foto: canva.com

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov