Story o mŕtvej veľrybe

Dnes sme mali nádherný deň. Slniečko nás celý deň napĺňalo silou. Čistili sme naše záhony, záhradku, stihli sme aj Streed food fest i odvoliť. Navečer sme sa ešte s Hany pustili do pečenia koláča na zajtrajšiu oslavu. Popri tom všetkom sme zapli televízne noviny. Dávno sme ich nevideli a keďže sú dnes voľby, vravíme si s mužom, že nech máme aspoň nejaké info.

Zomrela veľryba

Išla reportáž o znečistení oceánu, ako našli veľrybu plnú plastového odpadu, ktorý ju zabil. Smutné vravím si a niečo nepekné som si zašomrala popod nos. „Čo si videla mami?“ Pýta sa ma Hanka. „Zomrela veľryba, lebo bol oceán plný neporiadku a plastového odpadu, ktorý tvoria ľudia. Ona ho popapala a zomrela. Je to smutné,“ vravím.

Hneď za tým nasledovalo tisíc otázok. Ak máte doma deti, tak si to viete predstaviť. Stokrát – prečo zomrela, ako ju bolelo bruško, nemohla sa vykakať?, čo s ňou urobili, prečo tam bol ten neporiadok, etc. Otázky pokračovali až do postele.

Pri umývaní zubov si vyplachovala vodu z jej malého plastového pohárika a vraví mi: „Mami, tento pohárik, keď už bude zlý, budeme recyklovať. Hodíme ho do plastov, nie do koša. Dobre?“ Snažím sa jej vysvetliť, že recyklovanie je dôležité, ale oveľa dôležitejšie je tvoriť menej odpadu.

A potom prišli zase otázky o veľrybe, smrti a odpadkoch. Išli sme do postele. Zaspávali sme ako zvyčajne a snažili sme sa prejsť všetky rituály, ktoré zvyčajne robíme. Jednou rukou som objímala Šimiho a druhou Hanku. Pomodlili sme sa. Potom sme sa vrátili k tej veľrybe, ktorá Hanke nedala stále pokoja. Museli sme to prebrať, lebo by jednoducho nezaspala. Ale to je v poriadku.

Ak sa chcete viac dozvedieť, ako je dôležité vytvoriť si uspávacie rituály a aký je čas pred zaspatím detí dôležitý, prečítajte si viac článok Uspávanie je zázračný čas. Pochopíte, akú máte ako rodičia v rukách silnú moc, nielen odprevádzať svoje deti do krajiny snov, ale ich aj liečiť.

Uspávanie v duchu záchrany Zeme

A tak sa naše uspávanie nieslo v duchu záchrany Zeme. Museli sme večer zakončiť v pozitívnom duchu. Je dôležité, aby deti išli spať s tým, že môžeme našu planétu zachrániť. Pomôže im to uvedomiť, že sme tvorcami nielen našich životov, ale aj nášho sveta. Vysvetlili sme si s Hankou opakovane, prečo je dôležitejšie tvoriť menej odpadu ako ho recyklovať, aj keď to je tiež veľmi dôležité. A dohodli sme sa, že ráno si ušijeme sáčiky z babkiných starých zácloniek, s ktorými môžeme chodiť nakupovať, aby sme nemíňali igelitové sáčiky.

Na záver sme spravili liečivú mini-meditáciu. Zatvorili sme očká a predstavili si, ako z našich srdiečok prúdi láska – ako zelená trblietajúca sa energia, ktorá letí až do samotného oceánu. Naša láska mení všetky odpadky a plasty, ktoré sú v ňom plávajú na kvapky vody. Jej liečivá sila uzdravuje aj rybky, ktoré popapali tie odpadky a bolia ich brušká. Odpadky v bruškách tiež mení na kvapky vody, ktoré potom rybky vycikajú. Vďaka nej ich majú zdravé. Rozprávala som jej to celé ako rozprávku a potom spokojne zaspala.

Milí priatelia, uspávanie detí je naozaj dôležitý čas. Sami vidíte, že môžete počas neho dokonca liečiť. A to nielen vlastné deti, ale aj Zem a oceán. Rodičia sú pre deti obrovským vzorom, keď vidia, že vy považujete za dôležité liečiť Zem, tvoriť menej odpadu, tak to budú považovať za dôležité aj ony.

Deti sú úžasné bytosti, môžete s nimi pokojne aj meditovať. Ako ja s Hankou. Keď sa uspávame, rozprávam jej meditáciu ako rozprávku. Má liečivú silu, nielen na dieťa, ale aj na rodiča. Ak chcete aj vy začať meditovať, pomôže vám môj ebook Meditácia – manuál začiatočníka. Nemusíte byť zavretí 6 rokov v jaskyni, aby ste sa to naučili, stačí vám pár minút denne.

Meditácia je úžasný prostriedok, ktorý vám pomôže nielen upokojiť myseľ a uzdraviť telo, ale hlavne spojiť sa so svojou dušou a pochopiť jej potreby. Mne meditovanie úplne zmenilo život. Ak sa chcete o tom dočítať viac, moja kniha Meditácia – cesta k sebe vám prinesie odpovede. 

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov