Ako sme vítali stromy u „nás doma“

Dnes konečne vykuklo slniečko a prestalo fúkať. Vonku bolo síce len pár stupňov, ale hneď od rána sa dejú samé zázraky. Dcérka ráno vstáva, pozerá von oknom – slnko svieti a sneží, padajú obrovské vločky ako divé. Je konečne čas privítať u nás doma nové stromy, ale aj kríky, ktoré sme tam stihli na jeseň zasadiť.
Máme necelý 10 árový pozemok. Nič extra veľké, ale často mi to prišlo, že ledva stíhame prácu okolo domu aj pri takejto výmere.

Dnes sa však na to pozerám úplne inak. Nechala som sa inšpirovať Anastáziou a v budúcnosti by sme si to tu radi prebudovali na taký menší „rodový statok“ a rozšírili sa aspoň na pol hektára, aby sme mali väčší priestor pre život. Aby sme si tu mohli vysadiť viac stromov, byliniek a rastlín a spojiť tak naše duše s vesmírom. Nechcem tu však teraz vykladať o tom, ako fungujú rodové statky, to bude v inom článku. My sme sa dnes 27.11.2017 rozhodli s mojou dcérkou, keďže ako som písala bol pre nás od rána deň zázrakov, privítať na našom pozemku všetky nové vysadené stromčeky a kríky.

Každý strom a krík či rastlina sú napojené na vesmír a verím, že keď si ich zasadíte na svoj dvor, žijú pre vás a plodia pre vás. Je to rovnako ako s domácimi zvieratami, o ktoré keď sa staráte vám verne slúžia, často aj svojím životom. Každý strom má svoju dušu, môžete sa s ním pozhovárať, môžete sa vzájomne liečiť, ale čo je dôležité pomôže vám spojiť sa s vesmírom. Rastliny sú veľmi múdre. V ich podobe sme dostali úžasné dary od Matky Zeme, ktoré dokážu liečiť všetky choroby.

Druhým faktom je, že keď ich privítate a začnete sa s nimi rozprávať a starať sa o ne, začnete si k nim budovať vzťah, vysielate tomuto vzťahu myšlienky a energiu, čim ho vlastne zhmotňujete. A keď máte už k niečomu vybudovaný vzťah a poslali ste túto myšlienku do vesmíru, hneď to má oveľa väčšiu dôležitosť a silu. A aj prínosy a pomoc týchto rastlín a stromov pre vás je oveľa väčšia a adresnejšia.

Rastliny a stromy vás budú čo najlepšie liečiť, ak im odovzdáte o sebe informácie. Robí sa to tak, že pri sadení semiačka nenamáčate do vody, ale ich chvíľu podržíte v ústach. Oni naberú informácie z vašich slín (o vašom zdraví, resp. chorobách a nedostatku vitamínov či iných látok) a podľa toho prispôsobia potom svoje plody, ich množstvo a skladbu tak, aby čo najlepšie dokázali reagovať na potreby vášho tela. Rovnako preto by ste mali chodiť po pozemku bosí. Pot vychádzajúci z tela prechádza do zeme a sú v ňom všetky informácie o vašich chorobách či problémoch a rastliny ich zo zeme prijmú a zase sa im prispôsobia tak, aby boli pre vás čo najužitočnejšie a čo najviac vám pomohli…..funguje to ako pri slinách. Okrem stromov a rastlín liečia aj kamene, viac o tom si môžete prečítať v mojom eBooku Čaro kameňov.

Vráťme sa však k nášmu priestoru. My sme však už stromčeky a rastliny mali zasadené. Takže ako im odovzdať informácie o nás samotných, ktoré by im pomohli nám čo najlepšie pomáhať? Vyšli sme s Hankou von. Vravím jej, že ideme privítať stromčeky na našom dvore a poprosiť ich, aby nám dali čo najlepšie plody pre nás, ktoré nás bude liečiť, aby nám verne slúžili. Považujem za dôležité sa s dcérkou o tom rozprávať aj keď ešte nemá tri roky, ukázať jej, že aj stromy majú dušu a sú to nádherné a živé bytosti.

Verím, že keď budeme deťom názorne ukazovať ako sa správať k okolitej prírode, k stromom, či iným rastlinám, keď si spoločne s nimi budeme k nim budovať vzťah, tak oveľa ľahšie pochopia a budú priam intuitívne cítiť, že o Matku Zem sa treba s láskou starať.
Spravili sme to inak, po svojom. Každá sme si dali trošku vlastných slín na dlaň, potom sme nimi pošúchali a dotkli sa kmeňa stromu.

Prvá na rade bola krásna lipa. Pôvodne sme tam mali zasadenú paulovniu, ale tá nezniesla kvôli veľkým listom silné veterno, ktoré bolo u nás na dvore. Tak sme sa ju rozhodli presadiť a povedali sme si, že strom, ktorý vyberieme musí byť „náš“. Výber padol na lipu a podarilo sa nám zohnať skutočne nádhernú, veľmi sme sa z nej tešili. Z duchovného hľadiska ako každý strom má aj lipa svoj význam – chráni mier a pokoj v rodine a hlavne ochraňuje a podporuje lásku.

Vravím Haničke, aby sa predstavila lipke, privítala ju u nás, aby sa tu dobre cítila a poprosila ju o zdravé a liečivé plody pre nás.

Potom sme privítali rakytníky, javory, ale aj všetky ovocné stromčeky, ktoré sme už mali dávnejšie zasadené, ale ešte sme im našu lásku a informácie o nás nestihli odovzdať. Tešili sme sa, lebo nám slniečko svietilo do tváre a rozprávali sme sa so stromčekmi ako s kamarátmi.

Bolo to krásne, spojilo nás to nielen s prírodou, ale vytvorilo to ďalšiu krásnu spoločnú spomienku pre mňa a dcérku – na vítanie stromov. Zároveň verím, že sme položili základy nových vzťahov k našim stromom, že sme vyslali myšlienky lásky a odmenou nám budú krásne a liečivé plody.
A čo vy? Tiež sa rozprávate so svojimi stromami?

Áno, aj toto je súčasťou našej láskavej výchovy. Viac o prepojení detí na prírodu, ale aj na tému vedomé počatie, vedomé tehotenstvo a vedomý pôrod s láskou, ale aj vedomá a rešpektujúca výchova sa dočítate v našej knižke LÁSKAVÁ CESTA K DETSKEJ DUŠI.

Monika

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov