Zbavte sa bolesti hlavy dvomi účinnými cvikmi

Myseľ je pánom nášho života

Naša myseľ nám dokáže nielen život komplikovať, ale ho aj zlepšiť. Áno, všetko, čo sa v nej odohráva má vplyv na náš život. Ak ju živíme negatívnymi predstavami, do svojho života si ich doslova privolávame, ak sme naladení na lásku a pokoj, to sa zrkadlí aj v našich dňoch.

Myseľ je však súčasťou nášho tela a tak to, čo v nej máme, záleží na nás. To, na čo myslíme, máme vo vlastných rukách. Dokazujú to aj vedecké výskumy. Viac o tom si môžete prečítať v článku Meditácia je liek. Práve meditovanie je jednou z ciest, vďaka ktorej môžete ovplyvňovať našu myseľ.

V meditácii môžeme liečiť dušu i telo

Ako hovoria výskumy, vďaka meditovaniu posilňujeme našu mozgovú kôru, zlepšujeme koncentráciu, zbavujeme sa stresu, ale hlavne nachádzame cestu k sebe samému. Vďaka meditovaniu však môžeme dosiahnuť oveľa viac – môžeme sa stať sami sebe liečiteľmi.

Ako je to možné? Pri meditovaní môžeme rôznymi cvičeniami prekódovávať vlastnú myseľ a vďaka tomu sa aj zbavovať bolesti – nielen duševnej, ale aj fyzickej. A tak je to aj pri bolesti hlavy. Ak si vravíte, že neviete meditovať, nebojte sa. Napísala som pre vás ebook Meditácia – manuál začiatočníka. Je to praktická a inšpiratívna príručka, ktorá vám pomôže začať.

2 účinné cviky na bolesť hlavy

Bolesť hlavy nám dokáže riadne pokaziť deň. Poradím vám čo robiť, keď vás náhle prekvapí a chcete sa jej zbaviť bez liekov. Prepchávať sa ružovými tabletkami nie je šťastné riešenie. Vaša myseľ dokáže zázraky a vie sa zbaviť aj bolesti – je pritom jedno či hlavy alebo inej časti tela. Treba na to len tréning a trpezlivosť.

Naučím vás 2 jednoduché ale zato veľmi účinné cvičenia, ktoré si ale vyžadujú, aby ste vedeli koncentrovať svoju pozornosť a vizualizovať – čiže predstavovať si. Ak s tým potrebujete pomôcť, v mojom ebooku sa dočítate, ako na to.

1.cvičenie „Mám pocit, že mi praskne hlava“

Ak máte pocit, že vám ide hlavu rozpučiť, akoby bola pretlakovaná a každú chvíľu už už vybuchne, odíďte do ticha. Zavrite oči a predstavte si, že sa nachádzate vo svojej hlave, pri vašej mysli, vašom mozgu. Je pretlakovaný a napuchnutý a máte pocit, že každú chvíľu vybuchne. Veď tak sa aj v skutočnosti cítite. Na vašom mozgu sa zrazu začínajú objavovať ventily. Je ich tam viacero a vy pomaličky chytáte každý z nich a otáčate ním. Ventil začína syčať a vychádza z neho para. Takto prejdete všetky ventily, uvoľníte ich a tlak vo vašej hlave začína povoľovať.

2. cvičenie „Bolí ma hlava“

Ak vás len bolí neidentifikovateľne hlava, zase sa uchýľte do ticha. Zatvorte oči a predstavte si, ako vašu hlavu pokrýva čierny závoj. Je to bolesť hlavy. Potom svoju pozornosť sústreďte do stredu svojho čela. Úplne sa do toho jedného bodu ponorte a na všetko zabudnite. Staňte sa ním. Ten bod, do ktorého sústredíte svoju pozornosť sa začína zväčšovať až je veľký ako jablko. Doslova začne žiariť a vďaka tomu sa celý čierny závoj, ktorým je zahalená vaša hlava začína rozplývať až úplne zmizne. Ako zmizne čierny závoj je preč aj vaša bolesť hlavy.

POZOR!

Ak máte bolesti hlavy alebo migrény často, treba pátrať po ich príčine.  Z hľadiska psychosomatického je bolesť hlavy naliehavým upozornením, že je nutné obrátiť pozornosť na seba. Podvedomie nám signalizuje, že niečo nerobíme správne – napríklad máte veľa práce, cítite únavu, ale vy si nechcete oddýchnuť, lebo to chcete dokončiť. Podobné je to aj s migrénou. Majú ju ľudia, ktorí sa snažia byť dokonalými, no neustále sami seba kritizujú, obviňujú a trestajú. 

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Žiť šťastne sa dá naučiť>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov

  • eBook Zdarma – ZBAVTE SA SVOJICH STRACHOV!

    Stiahnite si môj eBook ZDARMA a naučte sa zbaviť strachu, ktorý vás ovláda a brzdí v tom, aby ste začali ŠŤASTNE ŽIŤ!

  • Uzdravte sa sami liečivými kameňmi
  • Stretneme sa na Facebooku
  • Najnovšie články
  • Kategórie