Chcete vyriešiť dlhotrvajúci spor alebo problém? Ukážem vám, ako nato!

Máte aj vy pred sebou problém či situáciu, ktorá sa už dlho tiahne a stále máte pocit, že sa to nezlepšuje? Je tu ten správny čas, aby ste sa o jej riešenie pokúsili znovu! Vaša sila nespočíva v tom, že veci necháte plynúť len tak a nič nespravíte, ale v tom, ako sa sami posuniete dopredu.

Nikto do problémovej situácie nevstupuje bezúhonný. Je pritom jedno, či ide o spor v podnikaní, v práci, alebo v rodine. Každý zúčastnený má svoje očakávania, o ktorých si myslí, že sú tie najlepšie a podľa jeho predstáv by situácia mala dopadnúť. Každý chce vyhrať a nevšíma si potreby tých druhých. Čudujeme sa, keď sa spor tiahne mesiace, či roky a nie a nie vyriešiť. Ale to vesmír nechce. Nechce, aby bola uspokojená len jedna strana a ostatní zostali s krivdou v srdci. On chce dobro pre všetkých.

Mám to tiež tak. Často sa mi stáva, že niektoré problémy sa vlečú a nie a nie ich vyriešiť. Potom mi to časom trkne – haló, veď je to jasné! Dlhodobá stagnácia problému je signál pre mňa, že musím niečo zmeniť aj ja. Nemôžem byť sobecká a myslieť si, že moja požiadavka je oprávnená a preto je najlepšia na svete. Všetci zúčastnení majú rovnaký postoj ako ja a myslia si predsa to isté 🙂

Chcete to zmeniť? Vžite sa do druhých a ich potrieb.

Zamyslite sa aj nad potrebami ostatných zúčastnených strán v problémovej situácii. Snažte sa to vyriešiť tak, aby boli všetci spokojní. Nájdite konsenzus! Problém sa vyrieši len vtedy, keď sa naplnia očakávania všetkých, nie len jednej strany. Ak by to tak bolo, stále by daná situácia nebola na 100 % vyriešená a bola by spájaná s negatívnymi náladami a pocitmi neuspokojenia jednej strany.

Pozrite sa na ten nádherný obrázok, ktorý je na karte pre vás – jednorožci (múdre mystické bytosti) dali hlavy dokopy a našli riešenie, ktoré je v súlade s láskou pre všetkých!

Ako nato? 2 kroky, ktoré vám pomôžu!

Tak, čo vy na to? Pokúsite sa chcieť ako výsledok z vašej problematickej situácie niečo iné, ako doteraz? Nie, vôbec to nie je jednoduché! Obávate sa, že neviete, ako nato? Tu sú 2 kroky, ktoré vám pomôžu:

1. Najskôr zahoďte svoje strachy . Strachy nám bránia k tomu, aby sme zmenili seba a svoj život, pretože vedia, že by sme s nimi potom zatočili a nemohli by nás ovládať. Preto nám stále našpekávajú do ucha, aby sme sa na to vykašľali a radšej zostali v starých pohodlných papučiach a nerobili žiadne zmeny. Pomaličky nás kŕmia rôznymi obavami, ktoré nám zatvárajú oči pred tým, aby sme mohli žiť naozaj šťastne. Ja som pre vás pripravila 3 naozaj účinné a jednoduché cvičenia, ktoré vám pomôžu so strachmi zatočiť.

2. Potom si v tichu sadnite, utíšte a upokojte svoju myseľ. Ak neviete, ako na to, prečítajte si tento môj článok a inšpirujte sa cvičeniami v ňom. Keď sa upokojíte, v tichu si predstavte  každého zúčastneného na danej problémovej situácii. Precíťte jeho postoje a motívy a snažte sa im porozumieť a pochopiť ich, zamyslite sa nad nimi, prečo ich má. Potom ich jednoducho prijmite a snažte sa nájsť také riešenie, aby boli víťazmi všetci, aby boli všetci zúčastnení spokojní.

Dobré riešenie? = všetky strany sú spokojné a necítia sa ublížení!

Ak sa vám to nedarí a zmena sa stále nedeje, spojte sa s vlastnou dušou a poproste ju, aby vám ukázala cestu. Ona je čistá múdrosť, pozná odpovede, stačí o ne len požiadať a naučiť sa ich prijímať. Mne táto schopnosť úplne zmenila život. Áno, dá sa to naučiť, len to chce odvahu a cvik, rada vás to naučím. Ak máte záujem, čítajte viac na tomto linku.

Prajem úžasný začiatok nového týždňa 🙂

Monika

Foto: Andelské tarotové karty, D. Virtue, R. Valentine, S.A. Roberts

Cez vlastné príbehy pomáham ľuďom objavovať cestu k vlastnej duši, aby mohli pochopiť jej poslanie a cieľ a vďaka tomu premeniť svoj život z pustatiny na slnečnú krajinu - na svoj ŽIVOT SNOV! Milujem prácu s liečivými kameňmi a tak som pre vás napísala eBook Čaro kameňov>>, ktorý vás naučí ako s nimi pracovať, liečiť sa, ochraňovať a meditovať. Po svojich skúsenostiach s vyhorením som napísala eBook Vyhoreli ste? 15 rád, ktoré premenia vaše vyhorenie na výzvu a zmenia váš život>>, aby ste sa aj vy vedeli zo stavu smútku a odpojenia od vlastnej duše dostať. Svoje skúsenosti som spísala aj v tlačenej knihe Meditácia – cesta k sebe>>, ktorá rozpráva moju cestu k vlastnej duši a obsahuje viac ako 50 farebných obrázkov – mojich kresieb vízií, ktoré som v meditáciách zažívala. Keďže meditácia bolo pre mňa dôležitým nástrojom, vďaka ktorému som sa spájala s vlastnou dušou, pripravila som aj pre vás inšpiratívnu a praktickú príručku na meditovanie Meditácia - manuál začiatočníka>>. Naučí vás, ako si vytvoriť vhodný priestor na meditovanie, ako si pomôcť hudbou, kameňmi a vôňou, ako si vyčistiť myseľ a uzemniť sa, ako vizualizovať a mnoho ďalších vecí. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentáru. . Zásady spracovania osobných údajov

  • eBook Zdarma – ZBAVTE SA SVOJICH STRACHOV!

    Stiahnite si môj eBook ZDARMA a naučte sa zbaviť strachu, ktorý vás ovláda a brzdí v tom, aby ste začali ŠŤASTNE ŽIŤ!

  • Uzdravte sa sami liečivými kameňmi
  • Stretneme sa na Facebooku
  • Najnovšie články
  • Kategórie